Dwa dni w rytmie serca. Reggae na Piaskach 2017

0
Koncert Stephena Newlanda i polskiej formacji Jafia zakończył 17. edycję festiwalu Reggae na Piaskach. Wcześniej na scenie zagrały cztery inne zespoły tego nurtu, a piątek poświęcony był przeglądowi młodych kapel.

Stephen Newland to jeden z bardziej znanych jamajskich wokalistów. W towarzystwie polskich muzyków z grupy Jafia i sekcji dętej, w której skład wchodził m.in. ostrowianin, Norbert Wardawy, zaprezentował festiwalowej publiczności materiał z nowej, jeszcze nie wydanej płyty pt. „Thunderground”. Sam krążek światło dzienne ujrzy we wrześniu.
Przed Newlandem zagrały cztery polskie formacje. Pierwsza z nich – The Bartenders, zaproponowała lekką mieszankę reggae, ska i swingu, potem publiczność rozbujał laureat festiwalowego przeglądu sprzed siedmiu lat – grupa Bethel, a emocje uspokoił nieco Strojnowy, czyli pierwszy wokalista grupy Daab, Piotr „Struna” Strojnowski, który z nowym składem i nowymi utworami wrócił na muzyczną scenę po ponad 30 latach. Tuż przed Newlandem atmosferę podgrzali muzycy z Eastwest Rockers, a cały poprzedni wieczór na scenie na Piaskach grały zespoły konkursowe, z których tegorocznego laureata wyłoniła publiczność. Został nim Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick