Trzy dni Muzyki. Już od dziś Jarocin Festiwal

0
Muzyka zabrzmi od piątku do niedzieli w samym sercu Jarocina, na scenie Rynek. Równocześnie występy odbędą się na głównej scenie Park oraz na scenach w Ruinach i Przy Stawie (tam wejście będzie darmowe). Impreza odbywa się w nowej formule - bez wielkich zagranicznych gwiazd, ale będą znani polscy wykonawcy i więcej gatunków muzyki, w tym rap i jazz.

W ubiegłym roku w Jarocinie były Prodigy i Slayer.

W tym roku wystąpią m.in. Hey, Lao Che, Dezerter czy Illusion. Ale także np. Tomasz Stańko z Enrico Ravą czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Koncerty tegorocznego Festiwal w Jarocinie odbędą się łącznie w czterech miejscach: na staromiejskim Rynku (tu do 23.00), przed Pałacem Radolińskich, w ruinach kościoła Św. Ducha, a także przy stawie w parku. Scena Staw będzie ogólnodostępna i darmowa. W piątek i sobotę po występach artystów w Spichlerzu Polskiego Rocka (ul. Poznańska 2) odbędzie się afterparty.

W sprzedaży wciąż dostępne są bilety i karnety z III puli w cenach:

bilet jednodniowy:  100 zł

karnet trzydniowy: 170 zł

Dzieci i młodzież do lat 12 (urodzone po 31 grudnia 2004) mają na imprezę wstęp wolny. Podstawą weryfikacji ich wieku jest dowolny dokument tożsamości.

Podczas festiwalu karnety i bilety jednodniowe można wymieniać na opaski w oznakowanych miejscach przy głównych wejściach na Scenę Rynek oraz Scenę Park. Oznakowane punkty będą czynne od piątku od godz. 10.00. Opaski będzie można odbierać 14 i 15 lipca od godziny 10.00 do 02.00, 16 lipca od 10.00 do 22.00.

Mieszkańcy gminy Jarocin wymieniają opaski TYLKO w Spichlerzu Polskiego Rocka, punkt opaskowania w Spichlerzu będzie czynny od czwartku 13 lipca do soboty 15 lipca w godzinach 10.00-22.00, a w niedzielę 16 lipca w godzinach od 10.00 do 20.00.

Bilety w sprzedaży stacjonarnej dla wszystkich dostępne będą tylko w Spichlerzu Polskiego Rocka w godzinach opaskowania.

Dla zmotoryzowanych gości festiwalu przewidziano dozorowany i niestrzeżony parking – oddalony od Sceny Park o 700m, od Sceny Rynek o 1,1 km, a zlokalizowany przy ulicy Wrzosowej. Poza tym istnieje możliwość zatrzymania się na terenie miasta. Strefa płatnego parkowania nie obowiązuje od piątku od godz. 18.00 do poniedziałku do godz. 10.00.

Wciąż dostępne są miejsca na polu namiotowym, które zostało ulokowane na płycie głównej stadionu w Jarocinie (ul. Sportowa 6) w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu otwartych basenów i aquaparku. Pole jest monitorowane całą dobę, a na jego terenie znajdują się punkty gastronomiczne oraz strefa chilloutu. Dla osób przyjeżdżających z kamperami i rodzin z dziećmi wyznaczone zostały specjalne miejsca.

Harmonogram wydarzeń towarzyszących Jarocin Festiwal 2017!

Wszyscy artyści tegorocznego Jarocin Festiwal: Antone, Bajzel, Beatside, Chorzy, Chór Czarownic, Decadent Fun Club Decapitated, Dezerter (z płytą Kolaboracja), Edyta Górecka, Fejz, Fifidroki, Fisz Emade Tworzywo, Green, Gomor, Guma & Kanabis, Happysad, Hey, Illusion, Jono McCleery Trio, Julia Marcell, Kaliber 44 (z płytą Księga Tajemnicza. Prolog), Karen’s Diet, Krzysztof Zalewski, Kuba Knap, Lao Che, Lepi.my, Lilly Hates Roses (z płytą The Smiths), Mitch & Mitch, Natalia Przybysz, Neal Cassady & The Fabulous Ensemble, O.S.T.R., Ørganek, Pere Ubu, Poradnia G, Projekt Małe Wu Wu, Reno, Resina, Sam & Bart, Sigma NGWM, Strain, Strażacy, Syny, Śliwa, Ted Nemeth, Tryp, Wojtek Mazolewski Quintet, Variete (przedpremierowo z nową płytą i spektaklem teatralnym oraz Voo Voo.


Organizatorami festiwalu są Muzeum Regionalne i Spichlerz Polskiego Rocka.

Pozostałe informacje: na oficjalnej stronie festiwalu (www.jarocinfestiwal.pl) oraz w aplikacji festiwalowej na urządzenia z systemem Android oraz iOs.

 

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick