Dlaczego zamienili trenera na dwuosobowy sztab szkoleniowy? Prezes Zefki wyjaśnia

0
Gościem ostatniego wydania magazynu Trzecia Połowa był Artur Franikowski, prezes Zefki Kobyla Góra. Jednym z tematów była zamiana trenera na mały sztab szkoleniowy, który ma poprowadzić zespół do awansu do IV ligi. Klub ma ambitne plany nie tylko w tym zakresie.

Po cichu mówią, że chcą awansować do IV ligi. Mają ambitne plany rozwoju szkolenia młodzieży, wzmocnili się zimą, a po pierwszej kolejce zmienili trenera na… dwuosobowy sztab szkoleniowy. Bartosza Medyka zastąpili Krzysztof Laskowski i Robert Leśniak. – Jeśli uda się teraz awansować do baraży, to będzie fajnie, ale jeśli nie, to przyszłościowo na pewno właśnie z tymi trenerami chcemy wywalczyć awans i pograć trochę w IV lidze mówi Artur Franikowski, prezes Zefki Kobyla Góra.

Pomysł zmiany trenera pojawił się dość spontanicznie, a decyzja o tak ważnej zmianie zapadła raptem w kilkanaście godzin. Mimo dużego ryzyka i wagi tej decyzji, wszyscy w klubie są zadowoleni. Podziękowali dotychczasowemu szkoleniowcowi, a on trzyma kciuki za sukcesy Zefki. – Trener powiedział, że jeśli ma rozpocząć pracę, to w duecie z asystentem. Po rozmowach z chłopakami widzimy, że są zadowoleni. Zarząd też. Trenerzy przyjeżdżają na trening 45 minut wcześniej, wszystko jest rozstawione, przygotowane, po treningu odbywa się analiza zmęczenia i kolejny trening jest dostosowywany do poszczególnych zawodników, którzy ćwiczą z trenerem Robertem indywidualnie dodaje.

Premiera magazynu Trzecia Połowa co wtorek o 18.40 tylko w Telewizji Proart.

– – –

Sponsorem magazynu Trzecia Połowa jest salon meblowy Magia Snu (Ostrów Wielkopolski, ul. Raszkowska 18).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick