Dlaczego warto mieć szybki internet szczególnie w domku jednorodzinnym?

0
Jeśli tytuł artykułu sprowokował Cię do kliknięcia i sprawdzasz, co konkretnie znajduje się w jego treści to… zanim przejdziemy do dalszej części tekstu, musimy od razu przekazać bardzo ważny komunikat.

Operator światłowodowej sieci kablowej PROMAX realizuje właśnie ogromną i wyczekiwaną od dawna inwestycję, w efekcie której zasięgiem nowoczesnych światłowodów objęta zostanie większość obszaru Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki prowadzonym właśnie pracom mieszkańcy domów jednorodzinnych korzystający dotychczas z tzw. sieci hybrydowej będą mogli w pełni wykorzystać potencjał dostarczanych przez operatora łącz. To jeszcze wyższe prędkości i jeszcze większa stabilność połączeń, a wszystko to w kwocie abonamentu zbliżonej do Twojej aktualnej oferty. Jest więc na co czekać!

Wracając do głównego tematu to poza, rzecz jasna, oczywistymi zaletami szybkiego internetu takimi jak swoboda oraz wygoda korzystania są także inne, można nawet ważniejsze. Jedną z nich jest z pewnością bezpieczeństwo. W dobie automatyzacji, rozwoju sztucznej inteligencji i tzw. inteligentnych domów systemy bezpieczeństwa w coraz większej mierze zależą także od szybkiego i niezawodnego połączenia internetowego. Dla przykładu na rynku są dostępne rozwiązania, które pozwalają na zdalny podgląd obrazu rejestrowanego przez kamery monitoringu, w tym także wysyłające nagrania zarejestrowanych incydentów wprost do chmury (na zewnętrzny serwer) zabezpieczając dowody, które można później dostarczyć organom ścigania. Podobnie, pozostając przy kwestii inteligentnego domu, wygląda sprawa z zarządzaniem domowymi instalacjami np. grzewczą, energetyczną, odpowiedzialną za oświetlenie, położenie rolet itd. W tym zakresie ograniczenia w zasadzie nie istnieją, dynamiczny rozwój technologii związanej z poprawą naszego codziennego życia jest w ostatnich latach iście imponujący.

Tylko teraz w PROMAX wyprzedaż Internetu. Abonament do 3 miesięcy po 1 zł.

Inną z zalet korzystania z szybkiego połączenia internetowego jest… nadal bezpieczeństwo, ale tym razem gromadzonych w domu na cyfrowych nośnikach danych. Tak, tak, to nie pomyłka. Mówi się, że ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy już robią backupy (kopie bezpieczeństwa danych) oraz tych, którzy będą je robić. Z pomocą tym, którzy przechowują cenne dane, przychodzi współczesna technologia chmurowa. Możliwość szybkiego wytransferowania danych z lokalnego dysku twardego na serwer zaufanego usługodawcy np. Microsoft OneDrive, Dropbox, Google Drive czy Apple iCloud sprawia, że wzrasta bezpieczeństwo zgromadzonych plików niwelując ryzyko ich utraty w sytuacji przypadkowego usunięcia, ataku wirusa, hakerów lub wypadku losowego.

Podsumowując: szybkie i niezawodne połączenie internetowe w domu jednorodzinnym to poza wygodą przede wszystkim bezpieczeństwo. Tym bardziej warto już teraz sprawdzić, na kiedy planowana jest modernizacja sieci kablowej PROMAX w Twoim rejonie i upewnić się, że przy przedłużaniu umowy (lub podpisywaniu nowej) będzie można łatwo dokonać migracji na najnowocześniejszą technologię.

Więcej znajdziesz na www.promax.media.pl.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick