Dlaczego Twój biznes potrzebuje SEO?

0
Większa wiarygodność, większy ruch na stronie, większe zyski, czyli o tym, dlaczego Twój biznes potrzebuje SEO. Poniżej lista korzyści, obok których nie przejdzie obojętnie właściciel zarówno niewielkiej, jak i bardzo dużej firmy.

SEO – jak wpłynie na rozwój Twojej firmy? 

Korzyści SEO dla Twojego biznesu? Oto najważniejsze z nich! 

SEO = większa wiarygodność 

Wyniki wyszukiwania dzielimy na organiczne (naturalne, bezpłatne) i nieorganiczne (płatne). Największym zaufaniem użytkowników, najlepszą sławą i największą rozpoznawalnością, cieszą się właśnie witryny z TOP10 bezpłatnych wyników wyszukiwania. Takie witryny są najbardziej wiarygodne dla użytkowników. A jak wiadomo, zaufanie klientów jest bezcenne. 

SEO = większy wartościowy ruch na stronie 

Większość wartościowego ruchu pochodzi właśnie z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Widoczność w TOP10 zwiększa szanse na konwersję. Już na starcie zyskujemy przewagę nad konkurentami zajmującymi pozycje na 2, 3 bądź dalszych stronach wyszukiwarki.  

Warto podkreślić jeszcze jedną kwestię. Zwiększanie widoczności witryny to nie tylko działania bezpośrednio na stronie www, ale także poza witryną, przede wszystkim budowa profilu linków zewnętrznych. Artykuły opublikowane na portalach zewnętrznych, wpisy w mediach społecznościowych (z linkiem prowadzącym na naszą stronę), wysokiej jakości treści zapleczowe to szansa na lepsze pozycje, ale też dodatkowe źródło ruchu. Linki zewnętrzne umożliwiają docieranie do większej liczby klientów, zwiększanie rozpoznawalności marki, generują ruch i zyski. 

SEO = źródło informacji o potencjalnych klientach 

W SEO wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia, które dostarczają wielu przydatnych informacji. Możemy zweryfikować frazy, za pomocą których klienci szukają usług, produktów, odpowiedzi na różnego typu pytania. Możemy sprawdzić zachowania na stronie, elementy, na których użytkownik skupia wzrok, analizować współczynnik odrzuceń. Zgromadzone informacje pozwalają na lepsze poznanie grupy docelowej, zrozumienie potrzeb klientów, optymalizację strony. Taka wiedza jest ważna także podczas prowadzenia innych działań z zakresu e-marketingu. 

SEO = większa satysfakcja użytkowników 

Działania prowadzone w ramach SEO, na przykład linkowanie wewnętrzne, optymalizacja prędkości ładowania, poprawa struktury witryny sprawiają, że strona zyskuje widoczność w sieci, ale też staje się bardziej przyjazna dla użytkownika. Pamiętajmy, że samo miejsce w TOP10 to nie wszystko. Ważne jest, aby użytkownik był zadowolony z odwiedzin naszej strony, z tego, jak działa witryna. Klient nie może mieć problemów ze znalezieniem informacji czy produktów. Nawet drobne trudności mogą sprawić, że opuści witrynę. Stracimy klienta, szanse na konwersję i spadniemy w rankingu Google.  

SEO = dotarcie do osób na różnych etapach podróży zakupowej

Na SEO składają się różne działania, między innymi dobór fraz kluczowych i przygotowanie kontentu. Dobieramy zróżnicowane frazy: brandowe, informacyjne, produktowe, long tail, tworzymy poradniki, opisy produktów i kategorii.  

Poszczególne rodzaje fraz i treści przypisane są do użytkowników znajdujących się na różnych etapach lejka zakupowego.

Frazę typu: jakie klocki dla dziecka na 5 lat wpisze użytkownik, który chce zdefiniować swoje potrzeby, szukający optymalnych rozwiązań, będący na początku podróży zakupowej. Frazę klocki konstrukcyjne wafle gumowe – użytkownik mający sprecyzowane oczekiwania, wiedzący, czego szuka.

SEO pozwala na dotarcie do użytkowników na różnych etapach podróży zakupowej.  

SEO, które daje efekty = 1stplace.pl

Skuteczne SEO? Bez wsparcia specjalistów uzyskanie oczekiwanych rezultatów może być bardzo trudne. Warto o 1 miejsce w Google zawalczyć z 1stplace.pl – agencją SEO, która zadba o to, by Twoja witryna wyprzedziła konkurencyjne. Ponad 10 lat doświadczenia, autorskie metody, precyzyjne wyznaczanie celów i ich realizowanie sprawią, że SEO przyczyni się do rozwoju Twojego biznesu. 

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick