Dla komfortu mieszkańców. Remonty budynków ostrowskiego MZGM-u.

2
Wakacje to zwykle czas remontów, nie tylko tych drogowych. W miejskim zakładzie gospodarki mieszkaniowej sezon modernizacji w pełni, zakończono już niektóre termomodernizacje bloków mieszkalnych, obecnie trwa remont w lokalach przy ulicy Wrocławskiej.

Na ulicy Asnyka 1 w Ostrowie Wielkopolskim termomodernizacja zakończyła się w tym roku, w zeszłym wyremontowano balkony. Pan Tadeusz Klepacz, mieszkaniec ocieplonego bloku jest bardzo zadowolony ze zmian. Mówi, że na remont on i inni mieszkańcy czekali 60 lat. – W tamtym roku jak ocieplali tą stronę, to kaloryfera praktycznie się nie włączało, 10 cm styropianu jednak daje dużo. W te upały było zdecydowanie chłodniej – mówi pan Tadeusz.

Bloki na Dalbora i Asnyka w Ostrowie Wielkopolskim przeszły termomodernizacje, podobnie jak budynek na ulicy Piłsudskiego 57. – Budynek jest całkowicie ocieplony, do tego dochodzi izolacja fundamentów, z racji tego, że jest tam problem z wodami deszczowymi, które przedostają się do piwnicy – tłumaczy Arkadiusz Pietraszek, prokurent w Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Termomodernizacje to nie wszystko, w kamienicy na ulicy Wrocławskiej 1-3 powstaną trzy zupełnie nowe lokalne mieszkaniowe. W zaniedbanym dotąd budynku trwają intensywne prace remontowe, wylewane są posadzki, ściany są przygotowywane, a konstrukcja stropu ocieplana. – Jest to stary budynek oficyny, niewykorzystywany do tej pory i zaniedbany. My przywracamy w nim  funkcjonowanie do życia i adaptujemy na mieszkanie komunalne – wyjaśnia Arkadiusz Pietraszek. Powstaną tam trzy osobne mieszkania o łącznej powierzchni około 150 metrów kw. Całość ma kosztować około 640 tyś złotych, z czego 45% to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Ostrowski Miejski Zakład Gospodarski Mieszkaniowej ma już kolejne remontowe plany.

MZGM sukcesywnie poprawia zasoby mieszkaniowe. Dokładnie rok temu modernizowane były bloki między innymi na ulicach Broniewskiego i Paderewskiego.

 

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Autorko informacji, czy w drugim zdaniu tekstu nazwa zakładu nie powinna być napisana dużymi literami? I jeszcze – „lokale mieszkaniowe” czy „lokale mieszkalne”, skrót „tyś” czy „tys.”? Tak mnie kiedyś uczono, czy coś się zmieniło w tej kwestii?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick