DKF „Na wolności” w maju łączy siły z festiwalem „Wiosna Filmów”

0
Nadchodzi "Wiosna Filmów" a to oznacza, że kinomani zobaczą po raz kolejny obrazy, które pojawią się w polskiej dystrybucji dopiero za kilka miesięcy. Taka jest idea tego cyklu, który skupia się na prezentacji filmów przedpremierowo. Od dwóch lat "Wiosna Filmów" gości także w Ostrowie Wielkopolskim. W pierwszej połowie maja fani ambitnego kina zobaczą aż 5 propozycji. Na koniec majowego zestawienia w ramach DKF-u widzowie będą mieli okazję przenieść się do świata Reynoldsa Woodcocka - znanego londyńskiego krawca.

KLUB FILMOWY ”NA WOLNOŚCI”

zaprasza na

FILMY MAJA 2018

 

07-09 maja oraz 14-15 maja 2018

2.”Wiosna Filmów”

w Ostrowie Wielkopolskim – Festiwal Filmowy

program:

07 maja – DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH

reż. Albert Dupontel, Francja, Kanada 2017, 117 min

Poruszająca historia przyjaźni silniejszej niż śmierć. Listopad 1918 roku, koniec I wojny światowej. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, niegdyś wzięty artysta, ratuje życie skromnemu urzędnikowi – Albertowi Maillardowi. Wcześniej mężczyźni nie mieli ze sobą nic wspólnego, jednak wojna i absurdalny rozkaz porucznika Pradelle splatają ich losy. Już jako weterani bohaterowie orientują się, że dla powojennej Francji takie ludzkie wraki jak oni są tylko kłopotem. Dodatkowo Pradelle ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych. Wtedy w przyjaciołach odzywa się duch walki o sprawiedliwość. Czy ich zemsta będzie słodka i pomoże upamiętnić prawdziwych bohaterów narodu…?

08 maja – RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ

reż. Eric Khoo, Singapur, Japonia, Francja 2018, 89 min

Kolejna po „Kwiecie wiśni i czerwonej fasoli”
azjatycka strawa dla ducha.

 

09 maja – NEAPOL SPOWITY TAJEMNICĄ

reż. Farzan Ozpetek, Włochy 2017, 113 min

Mroczny thriller okultystyczny o niekontrolowanym
pożądaniu i brutalnej zbrodni. W słonecznym Neapolu lekarka patolożka Adriana bierze udział w okultystycznej ceremonii, podczas której poznaje fascynującego Andreę. Bohaterowie spędzają ze sobą upojny wieczór w mieszkaniu kobiety. Ich historii daleko będzie jednak do typowej love story. Na wspomnienie jednej upojnej nocy cień rzuca bowiem brutalna zbrodnia, a w kojarzącym się z włoską idyllą mieście namiętność zaczyna mieszać się z szaleństwem, a racjonalność z magią.

 

14 maja – FOKSTROT

reż. Samuel Maoz, Izrael, Niemcy, Francja 2017, 108 min

Przejmujące studium życia w kraju znajdującym się w permanentnym stanie wojny. Izrael, czasy współczesne, ranek. W mieszkaniu Feldmanów wybrzmiewa dźwięk dzwonka. To przedstawiciele wojska, pragnący poinformować, z wielkim smutkiem, że Jonathan, syn Dafny i Michaela, zginął w trakcie wykonywania służby. Ona mdleje, on jest w szoku, w ciągu sekundy cały świat legł im w gruzach. Młodzi intruzi próbują pomóc, są uzbrojeni w środki uspokajające, zestaw dobrych rad żywieniowych oraz ćwiczoną zapewne na specjalnych szkoleniach empatię. Pomóc jednak nie mogą, jedynie utrudniają, odchodzą więc ze spuszczonymi głowami. Dla Feldmanów dopiero teraz zaczyna się prawdziwy koszmar, potęgowany przez kolejne godziny spędzone na różnych spotkaniach i rozmowach. Dlaczego ich to spotkało? Co się stało z ich dzieckiem? Jak ich młodziutki syn mógł zginąć, skoro miał stacjonować gdzieś, gdzie jest bezpiecznie? Dlaczego nie będą mogli zobaczyć ciała? Może jednak nie zginął? To jednak dopiero początek wydarzeń, które postawią całe starannie poukładane życie Feldmanów pod wielkim znakiem zapytania.

 

15 maja – OBIETNICA PORANKA

reż. Eric Barbier, Francja 2017, 131 min

O bezgranicznej macierzyńskiej miłości. Oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego, film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy XX wieku. Ale ta bezgraniczna macierzyńska miłość będzie również jego ciężarem przez całe życie.

 

miejsce wszystkich projekcji festiwalowych:

Ostrowskie Centrum Kultury

 

*************************************

21 maja – poniedziałek

NIĆ WIDMO (Phantom Thread)

reż. Paul Thomas Anderson, USA, 130 min


Pulsujący od zmysłowości portret narcyza, który musi zmierzyć się z siłą kobiecości. Reynolds Woodcock jest znanym w całym Londynie krawcem. Pewnego dnia zakochuje się w Almie, która burzy jego uporządkowane życie.

 

miejsce projekcji: kino Komeda

*************************************

godzina projekcji: 19.00
cena biletów: 10 zł

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick