DKF „Na wolności” w czerwcu jest gorzko-słodki

0
Nie tylko siódmą edycją festiwalu filmowego im. Krzysztofa Komedy żyje w czerwcu Ostrów Wielkopolski. Dyskusyjny Klub Filmowy "Na wolności" zaprasza na dwie projekcje: "Nigdy cię tu nie było" oraz "Nasze najlepsze wesele". Seanse 18 i 25 czerwca.

KLUB FILMOWY ”NA WOLNOŚCI”

zaprasza na

FILMY CZERWCA 2018

…na pożegnanie sezonu – gorzko i słodko…

 

18 czerwca – poniedziałek

Nigdy cię tu nie było (You Were Never Really Here)

reżyseria: Lynne Ramsay

dramat, thriller, Francja, USA, Wielka Brytania, 85 min


Historia byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji. Widział już prawie wszystko, a prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak gdy zaginie pewna nastolatka, podejmie się jej odnalezienia. Wkrótce przekona się, że w jego misji nic nie jest tym, czym się wydaje. Gotowy na wszystko, by uratować dziewczynę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Film wyreżyserowała Lynne Ramsay, której thriller pt. Musimy porozmawiać o Kevinie oglądaliśmy w dkf-ie kilka lat temu.

 

miejsce projekcji: kino Komeda

godzina projekcji: 19.00
cena biletów: 10 zł

 

25 czerwca – poniedziałek

Nasze najlepsze wesele (Le sens de la fête)

reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano

komedia, Francja, 117 min


Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Tymczasem para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

 

miejsce projekcji: kino Komeda

godzina projekcji: 19.00
cena biletów: 10 zł

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick