Dima Gorelik na rozpoczęcie festiwalu kultury żydowskiej

0
Jarocin i Krotoszyn gospodarzami szóstej edycji festiwalu kultury żydowskiej Simchat Chajim Festival. Od 19 maja rusza cykl koncertów, wydarzeń kulturalnych, prelekcji czy warsztatów poświęconych kultywowaniu tradycji żydowskiej. Przedbiegi festiwalu znacznie wcześniej, bo już w najbliższy piątek pierwszy koncert w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka.

Na początek Dima…

Dima Gorelik, Shahar Elnatan i Franciszek Pospieszalski zagrają w piątkowy wieczór w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Muzycy zaserwują mieszkankę ethno-jazzu i muzyki izraelsko-ukraińskiej z nowoczesnymi instrumentami. Posłuchać będzie można gitary, kontrabasu, perkusji i oczywiście charakterystycznego wokalu. Dima Gorelik przeniesie słuchaczy do krain znad Morza Śródziemnego. Koncert 12 maja o godzinie 20:00, a wstęp jest wolny dla wszystkich.

Radość Życia w pigułce

Festiwal Simchat Chajim, co znaczy Radość Życia na dobre rozpocznie się 19 maja w Jarocinie i Krotoszynie. W jarocińskim JOK-u już o 10:00 „Spotkanie z Ocaloną z Holocaustu” czyli osobami, które przeżyły czas Zagłady. O 19:30, także w JOK-u wernisaż wystawy „Wiza do życia”. Wstępy na oba wydarzenia są wolne. Wieczorem muzyczna część festiwalu, czyli koncert otwarcia Klazmafour i Nikoli Kołodziejczyk w JOK-u. Początek o 20:00, wydarzenie jest biletowane.

W tym samym dniu w Krotoszynie o 16:00 rozpocznie się szkolenie dla nauczycieli z zakresu wielokulturowości. Pedagodzy w Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw nauczą się m.in. jak przekazywać wiedzę o kulturach czy na jakie ich wartości zwracać uwagę. W Galerii Refektarz o 18:00 zaplanowano „Ćwiczenia oddechowe”, czyli wernisaż wystawy Dawida Marszewskiego.

Simchat Chajim Festival to dużo więcej

O kolejnych wydarzeniach w ramach festiwalu kultury żydowskiej będziemy informować na portalu wlkp24.info na bieżąco. Nie tylko w Jarocinie i Krotoszynie zaplanowano cykl wydarzeń. Miastami gościnnymi, w których odbędzie się kilka eventów są m.in. Zduny, Odolanów, Kobylin czy Koźmin Wielkopolski. Festiwal potrwa do 27 maja włącznie. Patronat medialny sprawują portal wlkp24.info i telewizji Proart. Oficjalna strona internetowa festiwalu i szczegółowy rozkład wydarzeń TUTAJ.

Foto: materiały zespołu publ. na stronie simchatchajim.pl
redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick