Diagnoza techniczna w minutę

5
Ile czasu zabiera sprawdzenie stanu technicznego auta? W Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie zaledwie minutę. Dwa tygodnie temu pojawiła się tam nowoczesna linia diagnostyczna z nafaszerowanymi elektroniką czujnikami płytowymi, która pozwala szybko i profesjonalnie sprawdzić hamulce, zbieżność kół, stan zawieszenia i amortyzatory. Z urządzeń można korzystać komercyjnie, ale przede wszystkim mają pomóc uczniom ostrzeszowskiej dwójki - przyszłym mechanikom i diagnostom - w zdobyciu niezbędnej praktyki.

Nowa linia diagnostyczna przy Zespole szkół nr 2 w Ostrzeszowie kosztowała 75 tysięcy złotych. Do jej zakupu dyrektora szkoły i władze powiatu namówił Bogdan Wróbel, który w uczy tam przedmiotów zawodowych. To nowa, bardzo dokładna technologia, a całe badanie zajmuje mniej więcej minutę. Auto lub motocykl wjeżdża na płyty, które elektroniczne sprawdzają wszystkie parametry i już za chwilę komputerowy wykres jest gotowy. Pomiar jest szybki, dokładny, odpowiada urzędowym wymogom, do których muszą dostosować się stacje kontroli pojazdów i jest nowoczesny, co zapewne zachęci uczniów do nauki, bo nową stację ma zamontowano głównie w celach edukacyjnych.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. co z tego ze w minute przeglada auto jak pogram cepik nas blokuje przez okolo 30min bo prezej nastepnego auta diagnosta nie moze brac … zostawiam bez komentarza ….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick