Derby dla LKS-u. Gołuchów z awansem do IV ligi

0
Dzisiaj w Gołuchowie rozegrany został derbowy mecz w kaliskiej klasie okręgowej. Tamtejszy LKS podejmował jedenastkę Stali Pleszew. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0. W 25 i 33 minucie bramki zdobywał Łukasz Pietrzak. Po przerwie pleszewianie zaatakowali, ale w 75 minucie stracili zawodnika. Czerwoną kartkę ujrzał bowiem Patryk Maniak. W derbach szalona była końcówka. W 90 minucie kontaktowe trafienie dla gości zanotował Jakub Biadała, ale chwilę później wynik meczu na 3:1 ustalił Krystian Robak. Godzinę po zakończeniu meczu, piłkarze LKS-u mogli świętować awans do IV ligi. W Krotoszynie bowiem punkty straciła Odolanovia, która zremisowała z Astrą 3:3. Tym samym na dwie kolejki przed końcem LKS ma w dorobku 68 punktów i o osiem wyprzedza Odolanovię. Po dwóch latach przerwy gołuchowski zespół powraca do grona czwartoligowców.