Derby dla Centry. Ostrovia i LKS na kolanach

Choć pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze LKS-u Gołuchów, ich radość nie trwała długo, bo tuż przed przerwą goście wyrównali, pokazując, że nie przyjechali przegrać. Z resztą było to widać od pierwszych minut. Kto był na stadionie w Gołuchowie, na pewno nie żałuje. Przez sporą część meczu oba zespoły walczyły wet za wet, biegając jak nakręceni od bramki do bramki. O ile Centra Ostrów Wielkopolski zdawała się na początku mieć optyczną przewagę, skuteczniejsi pod bramką byli gospodarze, którzy jako pierwsi strzelili gola.

Autorem bramki na 1:0 w 21. minucie był Marcin Szymkowiak. To widocznie podcięło skrzydła gościom, ale nie na długo. Jeszcze przed przerwą Centra doprowadziła do wyrównania po golu Szymona Kucharskiego w 43. minucie. – Powiedziałem w przerwie chłopakom, że w oczach naszych rywali widać błysk, którego u nas nie ma – zdradził po meczu Maciej Dolata, trener LKS-u Gołuchów. Miał rację. Dało się to zauważyć także po przerwie. Podopieczni Mariusza Posadzego drugą część spotkania rozpoczęli z jeszcze większym animuszem, coraz częściej stwarzając sobie przewagę na boisku. Goście zauważyli też, że prawe skrzydło rywali nie funkcjonuje najlepiej.

Świetnie odnalazł się tam Miłosz Nowicki, który zapuszczał się z piłką pod samo pole karne i straszył piłkarzy LKS-u kolejnymi rajdami. Jeden z nich przyniósł świetną okazję do wyjścia na prowadzenie, którą młody zawodnik bezlitośnie wykorzystał. – Zagrałem dobry mecz, ale na mój sukces pracowała cała drużyna. Wszyscy pokazali się z dobrej strony i to był klucz do zwycięstwa, które przerywa wreszcie passę pięciu meczów bez zwycięstwa – podkreślił po spotkaniu Nowicki.