Jest decyzja wojewody w sprawie przewodniczącego Herwicha

5
- Wojewoda nie znalazł podstaw do stwierdzenia naruszenia prawa w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego - poinformował nas dzisiaj rzecznik prasowy Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana - Tomasz Stube.

23 sierpnia Jarosław Lisiecki zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. To efekt wniosku jaki złożyło dwunastu radnych. Tydzień później podczas Sesji Rady Miejskiej wybrano nowego przewodniczącego, został nim Marian Herwich bezwzględną większością 12 do 11.

Część radnych miała wątpliwości, czy wyboru dokonano zgodnie z prawem. Radca prawny Urzędu Miejskiego uważał, że kandydat nie może głosować na samego siebie. W tym przypadku jego głos był decydujący.

Dzisiaj dostaliśmy informację o tym, że Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman rozpatrzył wcześniej złożony wniosek i nie dopatrzył się nieprawidłowości. – W sprawie przebiegu głosowania i podjęciu uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego, Wojewoda Wielkopolski nie znalazł podstaw do stwierdzenia naruszenia prawa – poinformował nas rzecznik prasowy Hoffmana Tomasz Stube.

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej wybrano także wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi Alojzy Motylewski i Wojciech Matuszczak.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Gratulacje radcom prawnym urzędu, którzy widzieli naruszenie prawa. Gratulacje donosicielowi, który napisał skargę do wojewody. Zmiany w radzie nastąpiły zgodnie z prawem. Pani prezydent z pewnością cie ucieszy, będzie wreszcie mogła pogratulować nowym przewodniczącym wyboru.

  2. Do polonisty. Może ty jesteś polonistą, ale obserwatorem kiepskim, a matematykiem jeszcze gorszym. No i zwyczajnym niekulturalnym… dalej już wiesz kim. Jak długo będziesz eksploatować omyłkę językową pana Herwicha? Patrz na siebie niedouku. Mam dla ciebie zagadkę- ilu przecinków nie postawiłeś w swoim komentarzu? No i jeszcze jedno- wszystkich przewodniczących wybrano dwunastoma głosami.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick