Decyzja w sprawie radnego Herwicha w przyszłym tygodniu

1
- Jesteśmy w trakcie zbierania informacji w tej sprawie. W tej chwili za wcześnie na wiążące decyzje, ponieważ musimy wszystko dokładnie sprawdzić. Decyzja w sprawie przewodniczącego Herwicha powinna zapaść w następnym tygodniu - mówi nam Tomasz Stube, oficer prasowy Wojewody Wielkopolskiego.

Przypomnijmy, że na biurko Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana trafił wniosek o sprawdzenie prawidłowości wyboru radnego Mariana Herwicha na przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Pisaliśmy o tym już wcześniej.

Tomasz Stube wcześniej informował, że decyzja powinna zapaść jeszcze w tym tygodniu, jednak Wojewoda Wielkopolski potrzebuje więcej czasu, żeby przypatrzeć się sprawie.

Na najbliższej sesji miejskiej mają zostać wybrani wiceprzewodniczący. Kandydatami są Wojciech Matuszczak i Alojzy Motylewski. Jeśli Wojewoda Wielkopolski unieważni wybór Herwicha, to może także unieważnić wybór wiceprzewodniczących, którzy według części radnych nie mogą oddawać głosów na samych siebie.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Przecież to jest postawione na głowie. Przewodniczącym rady może zostać każdy radny. Kto wybierałby przewodniczącego gdyby np. wszyscy radni wystartowali w wyborach (jest to dozwolone), przecież wtedy musieliby wszyscy się wyłączyć. Proszę pokazać inne przykłady wyłączenia się osoby kandydującej na ważne stanowiska. Czy radny powiatowy nie głosuje na siebie jako starostę, czy poseł nie głosuje na siebie kandydując na premiera?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick