Dawid Barczak z Pucharem Polish Fighter Cup 6

0
Po sześciomiesięcznej przerwie spowodowanej złamaniem nogi na ring powrócił Dawid Barczak z klubu Center-Team Odolanów. Powrót okazał się bardzo dobry. Kickboxer wygrał prestiżowy turniej w formule low-kick juniorów w kategorii wagowej -75kg rozgrywany w Szczecinie. Barczak pokonał jednogłośnymi decyzjami trzech rywali i wrócił do domu z pięknym pucharem.

Kontuzja, której nabawił się w kwietniu podczas mistrzostw Polski w Nowym Targu (gdzie ze złamaniem nogi po pierwszej rundzie, zwyciężył w pojedynku półfinałowym), niestety uniemożliwiła Dawidowi wyjazd na mistrzostwa Europy do Macedonii we wrześniu, a był jednym z najmocniejszych ogniw kadry Polski.

– Start na Polish Fighter Cup 6 w Szczecinie, był pierwszym sprawdzianem dla nas po kontuzji, i jak widać kolejny sezon możemy planować z wielkimi nadziejami. Zdrowie Dawida dopisuje, więc sezon 2018 na pewno dostarczy nam wielu pozytywnych emocji – mówi trener Tomasz Sroka.

Świetny występ podczas turnieju w Szczecinie zaliczył, także Hubert Sikora w gronie kadetów -63kg kick-light. Hubert po dwóch wygranych pojedynkach, uległ dopiero w finale rywalowi po bardzo wyrównanej walce. Sezon 2018 będzie dla Huberta nowym wyzwaniem ponieważ wejdzie do rywalizacji z juniorami.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick