Dania i batony dla bezdomnych. Straż miejska rozdaje żywność

0
Podobnie jak latach minionych, w okresie jesienno – zimowym, Straż Miejska prowadzi działania wspierające, pomocowe, na rzecz osób potrzebujących, bezdomnych. Funkcjonariusze, podczas wieczornych patroli miejsc, gdzie szukają schronienia takie osoby, będą im przekazywać pakiety żywnościowe.

W skład pakietu wchodzą: samopodgrzewające się danie (400 ml), oraz liofilizowany baton. Strażnicy poinstruują bezdomnych, jak uruchomić puszkę, by potrawa się podgrzała.
Ostrowska Straż Miejska, w porozumieniu z Biurem Zarządzania Kryzysowego, zakupiła 100 sztuk pakietów żywnościowych, które wkrótce zostaną rozdysponowane wśród osób potrzebujących.

O tej porze roku, gdy w nocy temperatura gwałtownie spada, dla osób przebywających
w nieogrzewanych budynkach, tego typu posiłki, mogą okazać się naprawdę zbawienne. W godzinach wieczornych i nocnych, nie mają szans na ogrzanie się ciepłym posiłkiem.

Wśród bezdomnych, są też tacy, którzy nie chcą skorzystać z innych, proponowanych przez strażników, form pomocy socjalnej. Narażając swoje zdrowie, a niekiedy nawet życie, wolą pozostać w pustostanie, szopie, czy altance. Dlatego, wciąż szukamy alternatywnych, akceptowalnych przez bezdomnych form pomocy, by wesprzeć ich w tym trudnym czasie. Stąd pomysł, by zapewnić im chociaż ciepły posiłek.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick