Czy Krzysztof Komeda-Trzciński zostanie pośmiertnie honorowym obywatelem Ostrowa?

5
Prawdopodobnie wkrótce Krzysztof-Komeda Trzciński zostanie pośmiertnie uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Radni jednogłośnie podpisali się pod tą inicjatywą, chcąc w ten sposób uhonorować tego wybitnego artysty.

Prawdopodobnie już niedługo Krzysztof Komeda-Trzciński otrzyma pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Będzie to możliwe dzięki zmianie zapisów, które pozwalają honorować w ten sposób osoby zmarłe. Powiedział o tym podczas sierpniowej sesji radny Radosław Torzyński.

– Udało nam się przygotować wniosek do pana przewodniczącego o uhonorowanie Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego pośmiertnie tytułem Honorowego Obywatela Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jest to możliwe dzięki zmienionej przez nas kilka miesięcy temu uchwale w sprawie nadawania tego tytułu – podkreślił radny Torzyński podczas wystąpienia w trakcie sesji.

Jak podkreślił, wszyscy radni byli zgodni w sprawie nadania tego tytułu kompozytorowi, który lata młodości spędził właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. – Ponieważ zrobiliśmy to bardzo zgodnie i wszyscy obecni na sali radni ten wniosek podpisali, dlatego – jako inicjator tego wniosku – chciałem państwu podziękować i poinformować, że o dalsze jego losy jestem spokojny – dodał.

Po wystąpieniu rajcy o głos poprosił wiceprezydent Sebastian Górski odpowiedzialny m.in. za kulturę. – Myślę, że mogę w imieniu pani prezydent podziękować państwu radnym za inicjatywę szczególnie, że stało się to właśnie w czasie trwania 10. festiwalu Grand Prix Komeda, jest z nami także Tomasz Lach, pasierb Krzysztofa Komedy. Myślę, że będziemy bardzo miło, kiedy będziemy mogli mu tę informację przekazać – podkreślił.

CZYTAJ TEŻ: Radny krytykuje, Anna Dymna chwali. Jaki jest stan czystości Ostrowa?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. 4
    1

    Nowa świecka tradycja narodzi się w Ostrowie. Jest jeszcze tylu zmarłych, którzy kiedyś się zasłużyli. Rada będzie mieć pełne ręce roboty, a miasto będzie się mogło poszczycić największą w Polsce liczbą honorowych obywateli- zmarłych. Kolejny rekord. Proponuję jeszcze wprowadzić nowy medal Zasłużony dla Prezydent Klimek. I nadać go też Krzysztofowi Komedzie. Tak jak on ostatnio pośmiertnie stara się promować panią Klimek to już dawno nikt. A to jeździ z nią pociągiem Komeda i rozdaje ulotki, a to festiwal, a to… No i koniecznie medal dla koszykarzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick