Czwarty napastnik zatrzymany. Prokuratura postawiła zarzuty

0
Fot. Twitter.com/Wielkopolska Policja
Czwarty napastnik, który brał udział w pobiciu ostrowskiego policjanta został zatrzymany na terenie Konina. Mężczyzna ukrywał się przed funkcjonariuszami, a ze względu na swoją kryminalną przeszłość, był poszukiwany przez cztery prokuratury. Zarówno on, jak i trzech pozostałych mężczyzn doprowadzono na przesłuchanie i postawiono zarzuty.

Do pobicia funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim doszło 1 grudnia około godziny 4.00 nad ranem w jednym z kaliskich lokali. Policjant był już po służbie, a w lokalu przebywał w towarzystwie swojego brata i kolegi. Został rozpoznany przez czterech mężczyzn, a w jego stronę kierowane były obraźliwe słowa i groźby.

CZYTAJ: Policjant pobity w Kaliszu: „To mundurowy KPP w Ostrowie”

Do pobicia doszło na zewnątrz budynku. – Główny napastnik bił go pięściami i kopał, co skutkowało osunięciem się poszkodowanego po ścianie. Zaatakowane zostały także dwie pozostałe osoby. Policjant odniósł obrażenia powyżej dni siedmiu. Pozostali poniżej dni siedmiu – informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zarzuty postawiono dwóm 25-latkom i dotyczą one czynnej napaści na funkcjonariusza policji. – W ramach kwalifikacji przyjętej przez prokuratora, ujęto znowelizowany przepis, który mówi o czynnej napaści na policjanta nie tylko podczas służby. Konsekwencje poniesie się także za obrażanie policji jako formacji i samego funkcjonariusza – tłumaczy Meler.

Czyn ten jest zagrożony karą więzienia do lat 10. Ze względu na popełnione przestępstwa, ucieczkę przed policjantami oraz grożącą karę, wobec najbardziej agresywnego z 25-latków zastosowano areszt na okres trzech miesięcy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick