Kilkaset czujek czadu od strażaków. Jak je zdobyć?

0
Strażacy z Jankowa Przygodzkiego chcą chronić gospodarstwa domowe na terenie gminy Przygodzice. I nie chodzi o permanentną gotowość do akcji ratowniczej w czasie pożaru, ale o profilaktykę. Mieszkańcy otrzymają od ochotników i spółki Gaz-System 300 czujników dymu i czadu.

– Wystarczy przyjść na spotkanie informacyjne i zaakceptować regulamin akcji, by za darmo otrzymać urządzenie – mówi sołtys Wiesław Witek. – Promujemy i proponujemy instalację czujek, które mogą być sposobem uniknięcia zagrożenia związanego z pożarem czy zatruciem tlenkiem węgla – dodaje.

Dokładnie 300 czujek dymu i czadu mogą otrzymać mieszkańcy gminy Przygodzice. Urządzenia są darmowe, a projekt finansuje spółka Gaz-System. Te małe czujki mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. W Jankowie Przygodzkim do dziś wszyscy pamiętają wybuch gazu z 14 listopada 2013 roku. Ta akcja pokazała jak niewiele trzeba, by doszło do prawdziwej tragedii.

Aby otrzymać czujkę należy zapisać się na szkolenie. Odbędą się 3 spotkania, na których chętni będą zapoznawać się z zasadami pierwszej pomocy i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Spotkania zaplanowano na 10 i 22 listopada oraz 8 grudnia. Termin zgłoszeń upływa 26 listopada. – Podpowiemy, jak i gdzie zainstalować czujniki oraz jak wymienić w nich baterie – dopowiada Tomasz Koczorowski, prezes OSP w Jankowie Przyg.

Czujki, którymi dysponują inicjatorzy akcji to model Kide7CO (wartość rynkowa ok. 95 zł każda) oraz 100 szt. czujek dymu model Kide I9040EU (wartości rynkowej 50 zł każda). Przeprowadzenie przedsięwzięcia jest możliwe dzięki pozyskanym środkom finansowym z firmy Gaz- System S.A., oraz ze środków Rady Sołeckiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim. Szczegóły na stronach internetowych: www.osp.jankowprzygodzki.pl oraz www.stowarzyszenie.jankowprzygodzki.pl.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick