Cztery osoby z zarzutami związanymi z narkotykami

0
zdjęcie poglądowe / fot. policja.pl
Cztery osoby usłyszały zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi. Wobec jednej zastosowano dozór policyjny. A wszystko zaczęło się od zatrzymania znanego jarocińskim policjantom motorowerzysty.

Wracamy do sprawy zatrzymania czterech osób podczas kontroli drogowej na terenie powiatu jarocińskiego, do której doszło na początku czerwca. Mężczyznom postawiono właśnie zarzuty dotyczące przestępstw związanych z narkotykami. Zatrzymanym grożą kary 3 i 10 lat pozbawienia wolności. – W pierwszych dniach czerwca policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu jarocińskiego i śremskiego, podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. – Policjanci podczas patrolu zauważyli dobrze im znanego mężczyznę, który kierował motorowerem. Mając świadomość, że nie posiada on uprawnień do kierowania w związku z zakazem sądowym, funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli, podczas której znaleziono przy nim woreczki z białym proszkiem – dodaje.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Mężczyznę aresztowano, a następnie przeszukano miejsce jego zamieszkania, gdzie znaleziono kolejne narkotyki. Kryminalni szybko odkryli jego powiązania z innymi mężczyznami podejrzewanymi o posiadanie zakazanych substancji. W ręce policjantów wpadli kolejni podejrzani, u których znaleziono łącznie niemal 50 gramów środków odurzających.

Czworo zatrzymanych usłyszało zarzuty. Trzech z nich o posiadanie środków odurzających, co jest zagrożone karą więzienia w wysokości do trzech lat. Czwartemu zatrzymanemu postawiono zarzuty posiadania oraz płatnego udzielania narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Został zastosowany wobec niego również dozór policyjny.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick