Czterech żużlowców Ostrovii w TOP10

0
Nicolai Klindt, lider MDM Komputery TŻ Ostrovia, jest obecnie drugim najskuteczniejszym zawodnikiem na torach II ligi. Niewiele lepszy od niego jest tylko Tomasz Jędrzejak. Za duńskim obcokrajowcem Ostrovii znajduje się za to Greg Hancock. W TOP10 najlepszych zawodników II ligi, ostrowski klub ma aż czterech swoich przedstawicieli!

Nicolai Klindt on od kilku tygodni znajduje się w kapitalnej dyspozycji. 29-latek imponuje formą, skutecznością i szybkością swoich motocykli. Nicolai Klindt jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem na drugoligowych torach. W 45 wyścigach zanotował 31 zwycięstw, jego średnia meczowa jest na poziomie ponad 12 punktów (średnia biegowa: 2,556). Od Duńczyka nieco skuteczniejszy jest tylko Tomasz Jędrzejak (średnia biegowa: 2,590). Za liderem Ostrovii znajduje się za to były mistrz świata Greg Hancock (średnia biegowa: 2,485). Czwarte miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Bjarne Pedersen, który w 35 biegach zanotował 15 wygranych, wykręcając średnią meczową na poziomie niemal jedenastu punktów (średnia biegowa: 2,286).

Warto jeszcze dodać, że w czołowej dziesiątce najskuteczniejszych zawodników II ligi ostrowski klub, obok Pedersena i Klindta, ma jeszcze dwóch swoich przedstawicieli. Na 7 pozycji znajduje się Renat Gafurow (średnia biegowa: 2,114) natomiast na ósmym miejscu plasuje się Zbigniew Suchecki (średnia biegowa: 2,091).

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick