Czterech pijanych za kółkiem. Obywatelskie zatrzymania

0
Czterech pijanych kierowców stanie przed sądem - to efekt zatrzymań do jakich doszło na terenie powiatu ostrowskiego. Jazdę po pijanemu udaremnili nie tylko policjanci, ale także mieszkańcy, którzy poinformowali mundurowych o kierowcach na tzw. "podwójnym gazie".

O obywatelskim zatrzymaniu poinformował policjantów 30-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Jadąc razem z pasażerem ulicą Wysocką w Ostrowie Wielkopolskim, mężczyźni zauważyli opla, który jedzie od krawędzi do krawędzi jezdni. Gdy samochód się zatrzymał, 30-latek uniemożliwił pijanemu dalszą jazdę. Wyczuł od niego alkohol i zabrał mu kluczyki. – Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 33-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmieinformuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Do kolejnego zatrzymania doszło na skrzyżowaniu ulic Powstańców Wielkopolskich i Ledóchowskiego w Ostrowie. 60-letni mężczyzna kierując alfą romeo, miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.

CZYTAJ TEŻ: 10-latka pobita w szkolnej świetlicy. Ojciec zawiadomił policję i kuratorium

Obywatelskiego zatrzymania dokonano także na terenie stacji paliw w Odolanowie. – Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Mundurowi ustalili, że kierujący oplem przyjechał na stację paliw i po zrobieniu zakupów wrócił do swojego samochodu. 24-latek widząc, że mężczyzna jest nietrzeźwy, uniemożliwił mu jazdę zabierając kluczyki i natychmiast powiadomił policję. 44-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się też, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – mówi Łusiak.

Przykładem mogą być także dwie 16-latki, które powiadomiły policjantów o pijanym motorowerzyście, który swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. – Na miejscu policjanci zastali trzy nastoletnie dziewczyny, które tłumaczyły, że zauważyły zaparkowany na drodze motorower, natomiast mężczyzna kierujący tym pojazdem leżał w pobliskim rowie. Po chwili chwiejnym krokiem podszedł do pojazdu i próbował go uruchomić. Gdy to się nie udało, mężczyzna przeprowadził motorower w inne miejsce. Widząc tę sytuację, nastolatki natychmiast zareagowały, wezwały policję, podeszły do pojazdu i wyciągnęły kluczyki ze stacyjki – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

51-latek miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Trafił już do policyjnego aresztu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick