Czterdziestoletnie mury – to trzeba uczcić!

0
Często mówi się, że szkoła to ludzie, nie mury, ale w tym przypadku uczniowie mogli rozwinąć skrzydła dopiero wtedy, gdy przenieśli się do nowej, przestrzennej i świetnie wyposażonej siedziby. Mowa o budynkach ostrowskiego Zespołu Szkół Technicznych, które powstały przy Poznańskiej w 1978 roku, w tym roku kończą więc równe 40 lat. Społeczność szkolna postanowiła to uczcić.

Zespół Szkół Technicznych przez pierwszych kilkanaście lat istnienia nie miał swojej siedziby. Powstałe w 1962 roku technikum mieściło się w pomieszczeniach ZAP-u, a potem, przez 12 lat w salach Szkoły Podstawowej nr 10. Dlatego ówczesny dyrektor, Waldemar Gostomczyk, zabiegał o budowę nowej siedziby. Kamień węgielny pod budynki dydaktyczne przy Poznańskiej wmurowano w 1973 roku. Pięć lat później w nowej szkole odbyły się pierwsze lekcje. Od tamtego czasu minęło 40 lat.

Wielu nauczycieli i absolwentów z nostalgią wspomina spędzony w murach Zespołu Szkół Technicznych czas, który wiązał się i z nauką i z pielęgnowaniem muzycznych pasji, bo po przeprowadzce skrzydła mogły rozwinąć orkiestra i wszelkiej maści zespoły muzyczne. Teraz, mimo skończonych 40 lat, kompleks szkolny wciąż prezentuje się nieźle, a oferta szkoły jest jedna z najatrakcyjniejszych w regionie. Dziś do czteroletniego technikum uczęszcza 860 uczniów, a zajęcia prowadzi 70 nauczycieli. Uczniowie korzystają z kilku laboratoriów: elektroniki, obrabiarek CNC, informatyki, mechatroniki i energetyki odnawialnej, do dyspozycji mają też warsztaty szkolne i kilka obiektów sportowych z pływalnią.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick