Część ratowników nie przyszła do pracy. Protest w krotoszyńskim szpitalu

3
Część ratowników medycznych wysłało dziś do krotoszyńskiego szpitala zwolnienia lekarskie. Domagają się w ten sposób podwyżki płac. Oświadczyli też, że na L4 będą przebywać do skutku. Kierowcy domagają się podwyżek o 550 zł.
Sanitariusze-kierowcy zatrudnieni na umowę o pracę w SPZOZ w Krotoszynie, zabezpieczają karetkę transportową POZ, czyli transport chorych na zlecenie lekarzy rodzinnych oraz karetkę do dyspozycji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, przewożącą chorych ze szpitala w Krotoszynie do innych ośrodków. Kierowcy-sanitariusze jeżdżą także samochodami dowożącymi chorych na dializy oraz transportującymi krew lub leki. – Są to karetki poza ambulansami systemowymi, czyli takimi, które wyjeżdżają z ratownikami medycznymi i lekarzami do interwencji medycznych z Krotoszyna, Koźmina Wielkopolskiego i Kobylina. Tutaj nie ma żadnych zakłóceń personalnych informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie.
Jak zapewnia rzecznik prasowy szpitala, obecnie obsada karetki SOR-u, samochodu do transportu krwi oraz transportu pacjentów na dializy realizowana jest wystarczająca.
W środę odbyło się spotkanie dyrekcji szpitala z przedstawicielami związków zawodowych, do których należą sanitariusze-kierowcy. Rzecznik prasowy zapewnia, że informacja o spotkaniu zostanie udostępniona opinii publicznej.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. „Część ratowników nie przyszło do pracy.” Część nie przeszła. Ta część. Czyli dla ułatwienia: „Część ratowników nie przyszła do pracy.” Pani Ewo – pani się trochę podszkoli, bo tych wpadek językowych coś za dużo.

  2. „Cześć ratowników wysłało zwolnienie” – pani Ewo – w tekście tez trzeba poprawić – „część (…) WYSŁAŁA zwolnienia”. Zalecam korepetycje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick