DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Czajnik z funkcją regulacji temperatury - TOP 4 polecane modele

Artykuł sponsorowany

Jednym z niewielkich kuchennych sprzętów, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie, jest czajnik elektryczny. To, na jaki model postawimy, nie jest bez znaczenia. Także w takim urządzeniu możemy liczyć na ciekawe rozwiązania ułatwiające przygotowywanie napojów. Taką funkcją jest na przykład regulacja temperatury. W ofercie czołowych producentów znajdziemy sporo interesujących modeli tego typu. Który będzie najlepszy? Pora dokładnie się im przyjrzeć przed podjęciem decyzji!

Dlaczego wybrać czajnik z regulacją temperatury?

Czajnik elektryczny, w którym możemy ustawić temperaturę podgrzania wody, przydaje się w wielu sytuacjach. Jest nieodzownym sprzętem dla każdego młodego rodzica, który dzięki temu może szybko przygotować mleko modyfikowane dla swojego dziecka. Odpowiednia temperatura tego napoju jest kluczowa, a korzystanie z funkcji regulacji temperatury znacznie przyspiesza ten proces. Oznacza to również, że niepotrzebne są dodatkowe sprzęty zagracające kuchenny blat, takie jak podgrzewacz do butelek.

Urządzenie tego typu docenią również miłośnicy herbaty. Wiele naparów ziołowych lub herbat, na przykład zieloną, zalewa się wodą o temperaturze niższej niż wrzątek. Tylko wtedy można wydobyć z mieszanki pełnię smaków i aromatów, a także – zachować wszystkie prozdrowotne właściwości.

Czajnik z regulacją temperatury przydaje się również do przygotowywania różnego rodzaju dań, a także – przy pieczeniu, gdy musimy podgrzać wodę, by rozpuścić w niej poszczególne składniki.

To tylko niektóre z zastosowań czajnika z regulowaną temperaturą. Każde z nich jest bardzo mocnym argumentem na rzecz wyposażenia kuchni w sprzęt tego typu.

Nadszedł czas, by sprawdzić, które modele od czołowych producentów będą najlepszym wyborem!

Czajnik z funkcją regulacji temperatury – polecane modele

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, wybierając czajnik z regulacją temperatury? Możemy zakładać spore widełki cenowe. Najprostsze modele kupimy za nieco ponad 100 zł, bardziej zaawansowane urządzenia to wydatek ponad 300 zł.

Oto czajniki, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

  • Czajnik ŁUCZNIK WK 2020 – najtańszy sprzęt w zestawieniu. Szklany czajnik o pojemności 1,8 l. Możemy regulować temperaturę w określonym zakresie, ustawiając – 60, 70, 80, 90 i 100 stopni. Urządzenie podtrzymuje temperaturę wody do dwóch godzin. Efektownie prezentuje się podświetlenie wnętrza czajnika przez diody LED podczas gotowania wody.
  • Czajnik SAM COOK PSC-111/B – 1,7-litrowy czajnik idealnie pasujący do nowoczesnego wnętrza. Temperaturę możemy regulować w zakresie 40-100 stopni. Sprzęt ma również funkcję jej podtrzymywania. Łatwo odczytamy, do jakiego poziomu podgrzana jest woda, korzystając z czytelnego wyświetlacza. Dużą zaletą tego modelu jest również cicha praca, która nie przeszkadza domownikom.
  • Czajnik TEFAL KO8518 Display Digital – elegancki czajnik o pojemności 1,7 l. Możemy wybrać jeden z pięciu poziomów ustawień temperatury: 40, 70, 80, 90, 100 stopni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zawsze chłodna obudowa, co poprawia bezpieczeństwo i komfort korzystania z urządzenia. Temperaturę w każdej chwili odczytamy dzięki wyraźnemu, cyfrowemu wyświetlaczowi na obudowie.
  • Czajnik SEVERIN WK 3418 – sprzęt o pojemności 1,7 l, który przypadnie do gustu osobom ceniącym sprzęty w kolorze inox. Ciekawą funkcją w tym modelu jest dwustronny podświetlany wskaźnik wody, dzięki któremu na pierwszy rzut oka widać, czy musimy uzupełnić jej poziom. Podobnie jak we wcześniejszych urządzeniach, warto zwrócić uwagę na funkcję podtrzymania temperatury wody. Regulacja temperatury podgrzania wody jest w tym sprzęcie wygodna i intuicyjna.

Sprawdź czajniki dostępne w MediaMarkt.pl!

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz