Cysterną zderzyła się z osobówką. Dwie osoby przewiezione do szpitala

0

Kilka tysięcy litrów rozlanego oleju opalowego i dwie osoby w szpitalu. To bilans porannego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym na drodze krajowej nr 15 w Golinie w powiecie jarocińskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do wypadku doprowadził kierowca osobówki, który wyjechał z drogi podporządkowanej.

O godz. 9.35 dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Golina.

 Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się radiowozy Policji i straży pożarnej. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności ustalono, że do zderzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej z ulicą Dworcową w Golinie – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik jarocińskiej policji.

W zdarzeniu uczestniczyły samochód osobowy marki Ford Mondeo, którym podróżował 55-letni mieszkaniec gminy Żerków wraz z 52-letnią pasażerką oraz samochód ciężarowy marki Volvo typu cysterna, którym kierował 55-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Policjanci ustalili, że samochód osobowy wyjechał z drogi podporządkowanej na drogę krajową, gdzie doszło do zderzenia. W jego wyniku cysterna zjechała do rowu, doszło też do rozszczelnienia jednej z komór, i wycieku kilku tysięcy litrów znajdującego się w niej oleju opalowego – wyjaśnia rzecznik.

Policjanci, pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin, policjanci wyznaczyli na ten czas objazdy.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick