Cysterna z popiołem w rowie. Kierowcę wydobyto po 2,5 godziny [ZDJĘCIA]

2
Fot. PSP Kalisz
Około północy z czwartku na piątek służby zostały wezwane do akcji na DK25 w Stawiszynie (powiat kaliski), gdzie z nieustalonych jeszcze przyczyn samochód ciężarowy z cysterną wiozącą popiół znalazł się w rowie. Po dwóch i pół godziny akcji ratunkowej wyciągnięto kierowcę z pojazdu. Był przytomny, miał złamaną nogę.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej (4 z PSP i 3 z OSP), policję oraz pogotowie ratunkowe. Ciężarówka znajdowała się w rowie kołami do góry, a w kabinie znajdował się uwięziony kierowca. – Po ustabilizowaniu pojazdu, podjęto próbę wydostania kierowcy z ciężarówki. W związku z tym, że jego nogi były zakleszczone, podjęto próbę wyciągnięcia mężczyzny przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Osoba ta cały czas była przytomna – relacjonuje mł. kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

CZYTAJ: Zderzenie osobówki z ciężarówką w okolicach Antonina. DK25 zablokowana

W związku z tym, że ciężar naczepy był dość duży, sprzęt hydrauliczny nie dawał sobie rady. Wezwano więc na pomoc dwa zastępy straży pożarnej z Konina. – Przy użyciu ich sprzętu hydraulicznego i pomocy naszego, po ok 2,5 godziny wydobyliśmy osobę uwiezioną w kabinie. Przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego, która przewiozła ją do szpitala – dodaje. Mężczyzna ma złamaną nogę.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do tego zdarzenia. Policja wyjaśnia okoliczności. – Kierowca naczepy z cysterną jechał od strony Kalisza w kierunku Konina. Z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i przewrócił się. Policjanci prowadzą czynności w kierunku wypadku drogowego. Na miejscu nadal trwają działania, ponieważ pojazd będzie musiał zostać wyciągnięty z rowu i postawiony na koła przy użyciu ciężkiego sprzętu. Kiedy rozpocznie się ta akcja, mogą wystąpić utrudnienia na DK25 w Stawiszynie. Na miejscu są policjanci, którzy będą kierować ruchem – mówi portalowi wlkp24.info asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. „z nieustalonych jeszcze przyczyn samochód”
    Gołym okiem widać te nieustalone przyczyny, takiego orła można tylko w jeden sposób wywinąć!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick