Ćwierćwiecze ostrowskiego IV LO [ZDJĘCIA]

3
IV liceum Ogólnokształcące powstało w 1994 roku, łatwo więc obliczyć, że dziś obchodzi ćwierćwiecze swojego istnienia. To moment podsumowania historii istnienia tej szkoły. 25 lat to mało czy dużo? Dyrekcja szkoły twierdzi , że wystarczająco by świętować sukcesy i snuć plany na przyszłość.

Jubileusz IV LO im. Fryderyka Chopina świętowano dziś wielowymiarowo. Najpierw msza święta, później spotkanie uczniów, absolwentów, nauczycieli i emerytowanych pedagogów w murach szkoły połączone ze zwiedzaniem i krótkimi występami artystycznymi, na koniec – oficjalna gala i koncert w Ostrowskim Centrum Kultury.

Na uroczystościach obecny był m. In. inicjator utworzenia IV LO i zarazem pierwszy dyrektor placówki – Józef Kozan. Podkreślal w przemówieniach, że tworzenie tej szkoły nie było łatwe, bo przypadało na okres wielu zmian w zarządzaniu oświatą.

IV LO to od wielu lat szkoła z określonymi tradycjami. Od początku jej istnienia nacisk kładzono na artystyczne wychowanie młodzieży. W szkole rozwijało się – i wciąż rozwija – wiele talentów muzycznych, plastycznych czy aktorskich. Do dziś pozostaje to domena tej szkoły. Rozwijane są jednak inne profile – językowe czy filmowe.

Na gali wręczono także statuetki Honorowy Fryderyk 2019 osobom zasłużonym dla rozwoju szkoły. Odebrali je:

Ewa Natoniewska – nauczyciel języka polskiego w IV LO (wcześniej także w Studium Nauczycielskim)
Józef Kozan – założyciel szkoły i wieloletni dyrektor
Karolina Halczuk – wieloletni nauczyciel języków obcych w IV LO
Rada Powiatu Ostrowskiego

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. + MECENAS KULTU CHOPINOWSKIEGO przyznany przez Zarząd Towarzystwa im Fryderyka Chopina w Warszawie dla IV LO IM FRYDERYKA CHOPINA W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM, wręczono Pani dyrektor Małgorzacie Jędroch

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick