Ćwierćwiecze ostrowskiego IV LO [ZDJĘCIA]

3
IV liceum Ogólnokształcące powstało w 1994 roku, łatwo więc obliczyć, że właśnie obchodzi ćwierćwiecze istnienia. To moment podsumowania historii istnienia tej szkoły. 25 lat to mało czy dużo? Dyrekcja szkoły twierdzi, że wystarczająco, by świętować sukcesy i snuć plany na przyszłość.

Jubileusz IV LO im. Fryderyka Chopina świętowano wielowymiarowo. Najpierw msza święta, później spotkanie uczniów, absolwentów, nauczycieli i emerytowanych pedagogów w murach szkoły połączone ze zwiedzaniem i krótkimi występami artystycznymi, na koniec – oficjalna gala i koncert w Ostrowskim Centrum Kultury.

Na uroczystościach obecny był m.in. inicjator utworzenia IV LO i zarazem pierwszy dyrektor placówki – Józef Kozan. Podkreślił w przemówieniach, że tworzenie tej szkoły nie było łatwe, bo przypadało na okres wielu zmian w zarządzaniu oświatą.

IV LO to od wielu lat szkoła z określonymi tradycjami. Od początku jej istnienia nacisk kładziono na artystyczne wychowanie młodzieży. W szkole rozwijało się – i wciąż rozwija – wiele talentów muzycznych, plastycznych czy aktorskich. Do dziś pozostaje to domena tej szkoły. Rozwijane są jednak inne profile – językowe czy filmowe.

Na gali wręczono także statuetki Honorowy Fryderyk 2019 osobom zasłużonym dla rozwoju szkoły. Odebrali je:

  • Ewa Natoniewska – nauczyciel języka polskiego w IV LO (wcześniej także w Studium Nauczycielskim),
  • Józef Kozan – założyciel szkoły i wieloletni dyrektor,
  • Karolina Halczuk – wieloletni nauczyciel języków obcych w IV LO,
  • Rada Powiatu Ostrowskiego.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. + MECENAS KULTU CHOPINOWSKIEGO przyznany przez Zarząd Towarzystwa im Fryderyka Chopina w Warszawie dla IV LO IM FRYDERYKA CHOPINA W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM, wręczono Pani dyrektor Małgorzacie Jędroch

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick