Ćwiczenia na obwodnicy. Samochód ciężarowy wjeżdża w grupę pasażerów

1
Samochód ciężarowy wjeżdża w grupę pasażerów autobusu, który uległ awarii. Jest wielu rannych, są utrudnienia na drodze, wszystkie służby ratunkowe postawione zostały na nogi. To na szczęście tylko opis tego, co działo się dziś podczas ćwiczeń służb mundurowych na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Dziś przed oficjalnym otwarciem ratownicy poznają szczegółowe procedury działania w miejscu, w którym może dochodzić do poważnych zdarzeń drogowych. Scenariusz zakładał sytuację, w której samochód ciężarowy wjechał w grupę ludzi na obwodnicy. Wcześniej awarii uległ autobus, stąd młodzież znajdowała się poza pojazdem, na drodze. Rannych było ponad 20 osób. Na miejscu pojawiło się 8 jednostek zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu ostrowskiego.

W ćwiczeniach brali udział ratownicy medyczni, strażacy, policjanci, na miejscu pojawiły się też osoby, które wchodzą w skład grup reagowania kryzysowego. Wszyscy mierzyli się z czasem, wielozadaniowością, schematami działania, procedurami, opracowywali drogi dojazdu. W akcji uczestniczyła też załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Michałkowie.

W materiale filmowym o akcji mówią jej koordynatorzy: Wojciech Kornaszewski – ratownik medyczny i mł. bryg. Jacek Chwiałkowski z KP PSP w Ostrowie Wlkp. Więcej na ten temat w Wydarzeniach. Początek o godzinie 17:20.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick