Katastrofalna sytuacja Ostrovii. „Cud to dobre określenie jeśli chodzi o utrzymanie”

9
TP Ostrovia 1909 walczy z czasem, kontuzjami i brakiem wzmocnień. Widmo spadku do V ligi, a więc na szósty poziom rozgrywek coraz głębiej zagląda w oczy piłkarzom i działaczom klubu. Choć do rundy wiosennej pozostał jeszcze miesiąc, jeśli nic się nie zmieni, utrzymanie w wielkopolskiej IV lidze będzie - co podkreślają piłkarze - graniczyło z cudem.

Większość seniorów ostrowskiej drużyny zmaga się z kontuzjami. Ostatni sparing wyglądał tak, że to oni gościnnie wystąpili w meczu juniorów. Ci starają się, jak mogą, ale na tle zdecydowanie bardziej doświadczonych w grze rywali nawet z podpowiedziami starszych kolegów nie są w stanie rywalizować jak równy z równym.

Skład zespołu na ten moment wygląda następująco: Trzech seniorów (Michał Giecz, Damian Błaszczyk i Kamil Krawczyk), młodzieżowiec (Kamil Dutkowski) i 11 graczy z rocznika 2003. – Zeszły się kontuzje, brak wzmocnień, bo jedna osoba, a więc Damian Izydorski to za mało jeśli chcemy solidnie powalczyć o utrzymanie. Bez dwóch lub trzech zawodników, to ja twardo stąpam po ziemi i „cud” to dobre określenie jeśli chodzi o utrzymanie naszego zespołu w IV lidze. Oczywiście na ten moment – mówi Kamil Krawczyk, piłkarz Ostrovii 1909.

Damian Błaszczyk dodaje, że w klubach, w których do tej pory grał, zawsze było mniej młodzieży. Juniorzy musieli walczyć o miejsce w składzie. W tej chwili w Ostrovii nie ma o co walczyć, bo juniorzy i młodzieżowcy są przesuwani do seniorskiej drużyny, aby uzupełnić skład. – Nawet jeśli ktoś dojdzie, to umówmy się, że to zostaje mało czasu, żeby zgrać tych chłopaków i przećwiczyć jakieś nowe założenia treningowe – wyjaśnia Michał Giecz, zawodnik Ostrovii 1909.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 16
  7

  Wy pseudo piłkarzyki powinniście mieć zakaz wypowiadania się do telewizji .Ty kret w lidze podwórkowej to ja wezmę 11 zawodników bez wspólnego treningu (żadnych ligowców ) i lepiej sobie poradzę niż wy którzy ciągle narzekają

  • zbierz swoich chłoptasiów i spróbujcie chociaż swoją b klasę wygrać. Zawodnicy robią co mogą, ciężko wygrać mecz w trójkę, nie ich wina, a zarządu.

 2. 6
  1

  Ostrovia ciągle płacze co to za klub placzkow sami zasłużyliście na to jak będzie Damian b i inne cwaniaki to ostrovi zabraknie na mapie .Pisanie ze ten kontuzja ten chory ten pijany po co to jeszcze piszcie ze kierownik ma kontuzję kogo to obchodzi zachowanie jak w przedszkolu

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick