Crossfit dla każdego, ale… nie próbujcie tego sami w domu

0
Gimnastyka, podnoszenie ciężarów i konkurencje wytrzymałościowe, czyli połączenie wszystkiego co w sporcie najważniejsze. Jednak ćwicząc crossfit bez dobrego trenera, można zrobić sobie więcej krzywdy niż pożytku.

Dyscyplina sportu? Raczej połączenie kilku. Tak można opisać crossfit, czyli aktywność fizyczna, która w Polsce zyskuje coraz większe grono fanów. Jak podkreślają instruktorzy, ważniejsza od siły jest technika, bo przy nieodpowiednim treningu można szybko złapać kontuzję i zrazić się do dalszego uprawiania dyscypliny.

– Crossfit porównałbym do triathlonu, tylko tam są trzy konkurencje, które trzeba wykonać, crossfit ma ich niezliczenie wiele. Czyli jak mamy pływanie, bieganie i jazdę na rowerze, to tutaj dodajemy jeszcze podnoszenie ciężarów, chodzenie na rękach i różne ćwiczenia gimnastyczne – mówi Dawid Kujawski, organizator zawodów crosffit LOGinLab, których trzecia edycja wystartuje w najbliższy weekend w Krotoszynie. Transmisja finałowych zmagań w niedzielę na żywo w serwisie wlkp24.info i TV ProArt!

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick