Cracovia vs Lech Poznań – goście wrócą na zwycięską ścieżkę?

0
Po przerwie reprezentacyjnej wracamy na ligowe boiska, gdzie z pewnością nie zabraknie emocji w spotkaniu Cracovii z Lechem Poznań. Pierwsi uczestniczą w morderczej walce o utrzymanie, drudzy natomiast wszelkimi sposobami próbują dostać się do europejskich pucharów. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich wyjdzie obronną ręką z tej rywalizacji?

Cracovia

W poprzednich latach Cracovia notowała bardzo dobre wyniki, dlatego też zakłady bukmacherskie nie wskazywały tej drużyny w gronie kandydatów do spadku z Ekstraklasy, nawet przy uwzględnieniu ujemnych pięciu punktów. Pasy w poprzednim sezonie wywalczyły Puchar Polski, co miało być kolejnym krokiem w rozwoju tego zespołu. Obecnie Cracovia jest w mocnym kryzysie, o którym świadczy pozycja w tabeli tej drużyny. Na koncie mają 20 punktów, co stanowi tylko 2 oczka przewagi nad zamykającym całą stawkę Podbeskidziem. W pobliżu jest również Stal Mielec, która uzbierała 19 oczek. Podopieczni Michała Probierza muszą zacząć wygrywać, ponieważ w innym przypadku mogą z hukiem spaść z Ekstraklasy.

W ostatnim czasie Cracovia poprawiła się w ofensywie, ponieważ zdobyła po golu w 3 z 4 poprzednich meczów, natomiast nadal nie potrafi odnieść zwycięstwa. Poprzedni raz trzy punkty wywalczyli jeszcze w rundzie jesiennej, kiedy to wygrali z Górnikiem Zabrze. Po wznowieniu rozgrywek Pasy mają na swoim koncie dwie wygrane, jednak obie w ramach Pucharu Polski, którego bronią, co jest małym pocieszeniem dla kibiców, którzy przejmują się aktualną sytuacją w lidze.

Jeśli szukać gdzieś atutów tego zespołu, to bez wątpienia w meczach domowych. Cracovia aż 14 z 20 punktów ugrała na swoim boisku, więc dla Lecha Poznań wcale nie będzie to łatwa przeprawa. Tym bardziej że goście z Poznania przegrali w 3 z 4 ostatnich wizyt przy Kałuży. W obecnym sezonie ostatnią drużyną, która przegrała na tym obiekcie, jest Jagiellonia Białystok.

Cracovia statystyki:

 • Cracovia zdobyła dokładnie jedną bramkę w trzech z czterech ostatnich meczów ligowych.
 • Pasy wygrały w trzech czterech ostatnich meczów domowych z Lechem Poznań.
 • Cracovia zdobyła dokładnie jednego gola w trzech z czterech ostatnich rywalizacji przy Kałuży z Kolejorzem.
 • Cracovia nie wygrała żadnego z czterech ostatnich meczów domowych po wznowieniu rozgrywek.
 • Aktualnie Cracovia ma serię z 7 meczów domowych bez wygranej.
 • Ostatnim zespołem, który przegrał przy Kałuży była Jagiellonia Białystok.
 • Cracovia w czterech ostatnich meczach domowych zaliczyła wynik BTTS.
 • Cracovia traci do Lecha Poznań dokładnie 9 punktów.
 • Cracovia na własnym boisku wywalczyła 14 z 20 zdobytych punktów.

Lech Poznań

Gdy wydawało się, że wszystko w Poznaniu wraca do normy i Lech realnie włączy się do walki o europejskie puchary, przyszły dwa słabsze mecze na swoim boisku. Zarówno z Piastem Gliwice, jak również przeciwko pogrążonej w kryzysie Jagiellonii – Kolejorz był faworytem zdaniem zakładów bukmacherskich, a ligowa rzeczywistość okazała się brutalna. Z sześciu możliwych do zdobycia punktów wywalczył zaledwie jeden, co zasiało spore ziarno wątpliwości, dotyczące udziału w eliminacjach europejskich pucharów.

Na co warto zwrócić uwagę, typując spotkania tego zespołu? Lech triumfował w dwóch poprzednich delegacjach, w tym jako jedyna drużyna w obecnej kampanii – wygrał w Szczecinie. W meczach wyjazdowych tego zespołu pada sporo bramek, o czym świadczy średnia blisko trzech trafień na mecz. Warto również podkreślić, że w 3 z 4 ostatnich delegacji piłkarze z Poznania stracili przynajmniej jednego gola, co pokrywa się ze statystykami tej drużyny przy ulicy Kałuży.

O ostatnim meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok – pisaliśmy tutaj. Jak widzisz, wtedy również zakłady bukmacherskie faworyzowały Kolejorza, a ligowa rzeczywistość okazała się przeciwna.

Lech Poznań statystyki:

 • Kolejorz w klasyfikacji meczów wyjazdowych zajmuje 7 pozycję.
 • Lech Poznań ma średnią blisko 3 goli na mecz z ich udziałem na wyjeździe.
 • W ostatnich pięciu meczach ligowych Lech wywalczył 10 punktów.
 • Kolejorz w ostatniej kolejce przegrał u siebie z Jagiellonią Białystok 2:3.
 • Lech Poznań wygrał dwie ostatnie delegacje na boiskach Ekstraklasy.
 • W trzech z ostatnich czterech meczów wyjazdowych Lech Poznań stracił przynajmniej jednego gola.
 • Lech Poznań w tym sezonie Ekstraklasy wygrał tylko jedno spotkanie wyjazdowe różnicą większą niż jednej bramki.
 • Lech Poznań ma serię dwóch meczów bez wygranej.
 • Kolejorz w trzech z czterech ostatnich meczów zanotował wynik -2,5 gola.
 • Lech wygrał tylko jeden z czterech ostatnich meczów.

Zakłady bukmacherskie – co nowego w sporcie?

Cracovia znajduje się w bardzo trudnym momencie, dlatego też nic dziwnego, że Superbet Zakłady Bukmacherskie w tym pojedynku faworyzują drużynę z Poznania. Patrząc jednak na proponowane przeliczniki widać, że analitycy mieli tutaj spory problem i nie są mocno przekonani do zwycięstwa którejś ze stron. Swoje trzy grosze do takich przeliczników dołożyła z pewnością również passa ostatnich meczów przy Kałuży, gdzie Cracovia 3 na 4 próby wygrała, a Lech nie radzi sobie najlepiej na tym obiekcie.

W ofercie znajdziesz również wiele zakładów specjalnych, jak choćby BTTS, który ma tutaj prawo bytu. Dlaczego? Lech Poznań w meczach wyjazdowych jest drużyną, która na wiele pozwala swoim rywalom, ale również sam prezentuje się lepiej niż przy Bułgarskiej. Poznańska lokomotywa straciła przynajmniej jednego gola w 3 z 4 poprzednich meczów poza domem, natomiast Cracovia regularnie traci bramki w ostatnich meczach Ekstraklasy, w tym również na swoim boisku.

Można się tutaj również pokusić o typ na +2,5 gola, ponieważ Lech Poznań ma średnią blisko 3 goli na mecz wyjazdowy z ich udziałem.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick