Coś dla ducha i ciała

0
Luzowanie pandemicznych obostrzeń pozwala znowu odwiedzać teatry i uczestniczyć w spektaklach. A tych, którzy zawitają do Teatru Nowego w Poznaniu spotka miła niespodzianka.

Teatr w ostatnim czasie, dzięki prawie 1 mln zł wsparcia z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski (WRPO 2014+), mógł poprawić komfort widzów. Pojawiły się nowe fotele o specjalnej konstrukcji, która pozwala wygodnie przechodzić między rzędami nawet gdy część osób już siedzi. Scenę wyłożono nową, wytrzymałą wykładziną, a kabina akustyczna została zmodernizowana. Dofinansowanie objęło również realizację sześciu premier spektakli oraz prezentację ich w wybranych gminnych ośrodkach kultury w Wielkopolsce. A o tym co na scenie w najbliższym czasie mówił Rafał Michalczuk. – Wracamy już do prób z bardzo ciekawą inicjatywą naszej aktorki, w tym wypadku reżyserki Doroty Abbe, która tworzy spektakl dla młodzieży, na temat wszelkiego rodzaju wykluczeń, depresji i tego wszystkiego co się niedobrego z nimi dzieje. Jesteśmy po pokazie zamkniętym, który po prostu urwał wszystkim głowę i nie może wyjść z nas przez kilka ostatnich dni, jest to naprawdę coś bardzo mocnego – zauważa Michalczuk.

Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej sporo zmieni się w powiecie krotoszyńskim. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka w czerwcu podczas zdalnej konferencji podpisali umowy na realizację dwóch zadań: budowę ścieżki pieszo-rowerowej wraz z infrastrukturą, która połączy gminy Krotoszyn i Rozdrażew oraz wyposażenie pracowni pomagających w przygotowaniu do zawodu w sześciu szkołach powiatu krotoszyńskiego. Dodatkowo dotacja z Unii trafi niebawem do gminy Rychwał. Tam również powstanie ścieżka rowerowa wraz z infrastrukturą na odcinku Lisiec-Dąbroszyn. Skorzysta również gmina Bralin. W Chojęcinie poprawi się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Więcej na temat zmian, które zaszły w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz o tym, gdzie w najbliższym czasie powstanie nowa infrastruktura pieszo-rowerowa, w najnowszym odcinku magazynu unijnego „Zmieniamy Wielkopolskę” (odc. 39).

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick