Coraz więcej młodych osób chorych na COVID-19

7
Fot. Martin Sanchez / Unsplash
O 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce poinformowało Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym raporcie. Wśród nich jest sześć kobiet i mężczyzna. Tylko jedna z tych osób nie pochodzi z naszego regionu. Większość chorych to mieszkańcy Kalisza i powiatu kępińskiego. Większość chorych jest w przedziale wiekowym między 20 a 40 lat. Nie żyje także kolejny mieszkaniec powiatu kępińskiego.

77-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego zmarł w szpitalu wielospecjalistycznym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. To 5 ofiara śmiertelna z tego powiatu. Dodatkowo odnotowano 7 kolejnych zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce.

CZYTAJ: Marszałek nie pomoże finansowo szpitalowi w Wolicy. To niezgodne z prawem

W naszym województwie odnotowano do tej pory 2455 przypadków zakażeń koronawirusem. 170 osób zmarło, a 1734 osoby wyzdrowiały.

Lp.Płeć WiekPowiatHospitalizowany tak/nie nazwa szpitala, pobór próby
1KOBIETAl.  26kępińskiNIE/Izolacja domowa
2KOBIETAl.  41KaliszNIE/Izolacja domowa
3KOBIETAl.  59szamotulskiNIE/Izolacja domowa
4KOBIETAl.  24KaliszNIE/Izolacja domowa
5KOBIETAl.  49kępińskiNIE/Izolacja domowa
6KOBIETAl.  24KaliszNIE/Izolacja domowa
7MĘŻCZYZNAl.  54KaliszNIE/Izolacja domowa
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. Witam Was. Czy ktoś kto przechorował lub choruje na covid 19 tu zagląda ?
  Bardzo mało jest informacji od osób które na to chorował lub chorują. Jaki jest tak naprawdę przebieg tej choroby z relacji bezpośredniej chorej osoby. Jak się człowiek wówczas czuje gdy przechodzi ją łagodnie tzn. Ma tylko izolację domową? Może ktoś wie sam choruje czy chorował lub zna taką osobę?

 2. gorączka wysoka, ponad 39 , ból w mieśniach, wejscie na schody jak na Himalacje, kaszel który rozrywa i dusi, odpluwanie flegmy ( to ważne żeby do płuc nie zeszła ) brak apetytu, wszystko smakuje jak papier albo siano. To łagodny przebieg odchorowane w domu w kompletnej izolacji

 3. To tak z własnego doświadczenia tej choroby ? I to są łagodne objawy? Współczuję… nie sądziłam, że z takimi objawami ludzie w domu zostają zamiast w szpitalu. A czym się leczyles/ aś ? Byłeś /as leczony/a ?

 4. Czyli wszystko zależy od organizmu …
  Jestem ciekawa przechodzi to większość ludzi chorujących w izolacji domowej . Raczej ostro czy bezobjawowo niemalże. Na pewno teraz latem mamy większą odporność… więc może lepiej zachorować i być już po …na zimę??

  • @Ostrowianka,
   nie eksperymentuj, to nie katar czy grypa. Ten wirus niszczy płuca, układ nerwowy i zapewne inne skutki uboczne ma. Grypę znamy około 1000 lat, niby leki są a ludzie też umierają.
   O tym wirusie najwięcej mają do powiedzenia ci, którzy żadnej wiedzy nie mają.
   Chcesz wiedzieć więcej, czytaj sprawdzone informacje od fachowców – wirusologów.

 5. Ja właśnie nie eksperymentuje tylko się chronie i swoją rodzinę. Noszę maski nawet kiedy się z siostrami i rodzicami spotykam. Szukam po prostu informacji od ludzi , którzy chorowali bo jestem oszołomiony zachowaniem większości polityków i niepolitykow. Większość zapomniała, nie boi, ma inne informacje ? W lokalach wyborczych niby wielka ochrona każdy w maskach a spójrzmy na spotkanie powyborcze z kandydatami. … nikt …. nikt nie miał maski lub pojedyncze osoby ale na brodzie ! Próbuje zrozumieć… nie jestem w stanie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick