65-latek miał ponad 2 kg marihuany, a 25-latek – amfetaminę

0
Fot. KMP Kalisz
Policjanci z Kalisza zabezpieczyli marihuanę o wartości prawie 70 tys. zł, a 65-letniego mężczyznę, który prowadził plantację w foliowym tunelu - aresztowali. Grożą mu co najmniej 3 lata więzienia.

Ponad 2 kg marihuany oraz krzew konopi indyjskiej miał przy sobie 65-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Wartość przechwyconego towaru to prawie 70 tys. zł. – Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo którego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Mężczyzna prowadził nielegalną uprawę w tunelu foliowym. Został zatrzymany na terenie gminy Szczytniki. Policjanci znaleźli w tunelu foliowym krzew konopi oraz 29 donic z pozostałościami systemu korzeniowego. – W jednym z pomieszczeń gospodarczych zabezpieczono susz roślinny, który był zapakowany w woreczki strunowe, a także suszące się łodygi konopi. Wstępne badanie testerem narkotykowym kilku próbek wykazało obecność THC (tetrahydrocannabinol), który odpowiada za działanie psychotropowe marihuany – dodaje. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. Mężczyźnie grożą co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.

Podobnego zatrzymania dokonali kilka dni temu policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. W ich ręce wpadł 25-latek, który przewoził w aucie marihuanę, kryształki MDMA i amfetaminę. – Policjanci znaleźli w samochodzie dwa worki foliowe z suszem roślinnym (220 gramów – przyp. red.), woreczek z ponad 40 gramami kryształków MDMA i kolejny z blisko 10 gramami amfetaminy – wyjaśnia sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Badanie wykazało, ze mężczyzna w momencie zatrzymania był pod wpływem marihuany i amfetaminy. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: Dopalacze są narkotykami. Nowa ustawa weszła w życie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick