Co dalej ze śmierdzącym problemem?

18
Ostrowskie wysypisko daje się we znaki mieszkańcom miasta ze względu na zapach, jaki wydobywa się w jego okolicy. Ten temat został poruszony nie tylko na ostatniej sesji rady miejskiej, ale już na konferencji prasowej posła Jarosław Urbaniak, podsumowującej wybory samorządowe. W Regionalnym Zakładzie Oczyszczania i Gospodarki Odpadami w Ostrowie Wielkopolskim 11 grudnia zakończyła się kontrola, z wnioskiem o którą do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu wystąpił poseł Urbaniak. Jak całą sprawę komentują prezes ostrowskiego RZZO?
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  • to wysypisko było już za czadów tzw komuny tak że mieszkańcy nowo wybudowanych domów byli tego świadomi ament

  • Tak tylko jeszcze parę lat temu nie było tak intensywnych zapachów i nie występowały one tak często plus rzzo w ogóle nie dba chociażby o ogrodzenie wysypiska od strony lasu kilka dziur w płotach (przez które człowiek może normlanie przejść), a to skutkuje ogromną ilośćią śmieci w lesie. Miasto Ostrów kompletnie nie dba o środowisko skoro od dobry kilku lat ma gdzieś to że jeden z lasów w granicach miasta jest zaśmiecany przez wysypisko.

 1. No tak, skazany przez sąd Paduch, robiący za specjalistę od kontroli i obruszony śmieciami Urbaniak, który przyczynił się do budowy RZZO w Ostrowie (czyli do ściągania do miasta śmieci z wielu innych gmin). To tak jakby wywołać pożar, a później jako pierwszy wszczynać alarm, że się pali. Kto jeszcze da się na to nabrać?

  • Że będzie śmierdzieć to było trzeba myśleć jak się podejmowało decyzję o lokalizacji budowy i wwożeniu takiej ilości śmieci do centrum miasta. No cóż są ludzie którzy swój sukces potrafią przekuć w przeciwnika porażkę,jak piromani ,podpalają a potem pierwsi biegną gasić ogień przy okazji robią dużo hałasu ,a nuż ciemny lud to kupi.

  • A Pani burmistrz Nowych Skalmierzyc Budzik w tamtym czasie dziwiła się, że Ostrów chce do Ostrowa zwozić takie ilości śmieci, z tak wielkiego obszaru.

  • Śmieci miały być segregowane i przetwarzane, a nie wrzucane do dziury. Inne kraje zarabiają na odpadach (np Szwecja) a my jak dzieci we mgle. No ale jak się ma takich speców jak prezes i koledzy…

 2. Panie Urbaniak. Niech Pan jednak podsumuje wybory samorządowe i wyjaśni dlaczego w powiecie PO nie ma radnych a w mieście mniej jest radnych niż w poprzedniej kadencji. Kiedy poda się Pan do Dymisji? I co łatwiej zajmować się śmieciami.

 3. Szambo to nie perfumeria. Z wysypiska śmieci musi śmierdzieć. Ktoś kto się budował w tamtych okolicach może mieć pretensje sam do siebie. Jak tylko pamiętam wysypisko śmieci na Zębcowie było od zawsze.

  • Wysypisko śmieci w Zębcowie może i było ale nie z tak dużą ilością śmieci zwożonych z kilkunastu gmin. Jaki jest strumień śmieci spływających na wysypisko może świadczyć to że miało się wypełnić w/g obliczeń fachowców w 2024 rok a jest 2018 i już jest pełne.Wielki błąd władz miasta że takie coś zlokalizowali w centrum siedemdziesięciotysięcznego miasta.No ale wtedy liczył się sukces ,ile to miejsc pracy będzie,ile środków unijnych pozyskaliśmy do Ostrowa a finalnie zostaliśmy ze smogiem w zimie a fetorem latem.

 4. Do szkoły podstawowej liczącej kilkadziesiąt lat jest jakieś 900m, centrum miasta 3,5km. W promieniu 1km ponad 200 budynków starszych od wielu tu komentujących osób. Proszę więc nie pisać bzdur, że trzeba było się tutaj nie budować. Gdyby nie rozbudowa wysypiska w 2016 roku nie byłoby dzisiejszego problemu – do tego czasu śmierdziało jedynie za ogrodzeniem a nie jak obecnie na połowie Zębcowa.

 5. Jal się tu wprowadziłem śmietnik był źródłem surowców wtórnych i materiałów budowlanych . Jeździło się tam po złom wykopywany ze zwałów smieci ZNTK i po cegłę a nawet wapno lasowane z karbidu . Bliskość śmietnika była blobosławieństwem , nikt nie robił problemów z dostępem do tych „dóbr” aż wszystko pokolei się spieprzyło i został smród . Ktoś to jeszcze potwierdzi ?

 6. Nie piszcie głupot jak się tu wprowadzalam ponad 30 lat temu to wysypiska nie było nawet w dalekich planach a co dopiero jak moi rodzice kupowali działkę. Jak nie macie pojęcia o czymś to się nie wypowiadajcie. Zapraszam do nas na wachania smrodu zwłaszcza latem w upalne dni i wieczory

 7. To nie jest problem tylko dzielnicy Zębców – gdy tylko wiatr jest z południa na Gorzyckiej nie mozna otworzyć okna – fetor przyprawia o mdłości, nawet w zimne dni … a co dopiero musi być w pobliżu wysypiska – szczerze współczuję mieszkańcom tych okolic; podobnie jest z asfaltownią – ten zapach też nie należy do przyjemnych ….a czuć nawet w centrum

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick