Co dalej z turniejem Szczypiorno Cup? Nie będzie VI edycji

6
Komitet organizacyjny turnieju zdecydował, że tegoroczna impreza nie dojdzie do skutku ze względu na brak wsparcia ze strony miasta Kalisza. Przez pięć lat do Wielkopolski zjeżdżały najlepsze handballowe zespoły w Europie, m.in. Fuchse Berlin, MOL-Pick Szeged, Motor Zaporoże i Vive Kielce. Szczypiorno Cup był jednym z etapów przygotowań klubów do nowego sezonu.

„Z przykrością musimy poinformować, iż w tym roku ze względu na brak przyznanych środków finansowych stowarzyszeniu Szczypiorniak na organizację VI Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup przez miasto Kalisz nie jesteśmy w stanie zorganizować tej wspaniałej imprezy, która w dużej mierze przyczyniła się do tego, że dziś w Kaliszu mamy superligową drużynę” – czytamy w komunikacie komitetu organizacyjnego turnieju.

Edward Prus wraz z Krzysztofem Walczakiem i Danielem Pawlakiem nie mówią ostatniego słowa. Będą walczyć o przetrwanie turnieju. W głowach organizatorów tli się nawet pomysł, żeby przenieść turniej do innego miasta.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. Macie ode mnie dziesięć gwiazdek i kciuków za tempo podania informacji. Jesteśmy zawsze na koncu powinno być wasze hasło

 2. No wielka szkoda. Brawa dla Was chłopaki.Przekonać takie drużyny do przyjazdu i grania w Turnieju jak Kielce, Płock, Dunkierka, Berlin, Szeged, Mam nadzieję że jak będzie hala to zrobicie Turniej w Ostrowie, przecież Pani Prezydent kocha piłkę ręczną. 3mam za Was kciuki.

  • To Pani prezydent mogła Dax kasę na ten turniej ,a te drużyny przekonały pewnie tak 💱💸,bo nie wierzę że za.darmo przyjechały

 3. Dobrze, że nie będzie tego turnieju, ponieważ:
  1. Termin jest wyjątkowo nieszczęśliwy – drużyny będące w początkowej fazie przygotowań, traktują go zabawowo,
  2. Skoro turniej cieszy się takim zainteresowaniem, to można go zrobić bez budżetowych pieniędzy… Kłopot w tym, że niewielu ludzi kupowało bilety…
  3. Czy aby na pewno wszystkie faktury poprzednich edycji zostały zapłacone? A co ze zbiórką na pomnik Pułsudskiego?

 4. Do Stefek. Jak masz kolego trochę wiedzy na temat piłki ręcznej, to nie pisz bzdur. Chyba że piszesz tylko po to żeby coś napisać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick