Cmentarni wandale? Policja: Można spodziewać się częstych patroli

0
"Byłem dzisiaj na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. Na co drugim grobie widać potłuczone znicze i przewrócone wazony. Kwiaty leżą aż na ścieżce, a między grobami puste butelki po alkoholu. Policja została poinformowana" pisze do nas internauta, dołączając zdjęcia.

Szkody nie są bardzo duże, na szczęście płyty nagrobne nie zostały uszkodzone. Jednak puste butelki po alkoholu mogą świadczyć o obecności wandali na terenie cmentarza. Policja zapewnia, że sprawą zajmą się jak najszybciej. – Faktycznie, dostaliśmy kilka informacji o podobnej treści. Dotyczyła ona potłuczonych zniczy i porozrzucanych kwiatów na ścieżce. Dzielnicowi zostali poinformowani o tym fakcie. Jeszcze dziś pojawią się w tamtym miejscu patrole policji, będą rozpytywać też okolicznych przechodniów, czy nie zauważyli czegoś niepokojącego. Zwiększymy liczbę patroli w okolicy cmentarza – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Cmentarz przy ul. Limanowskiego podlega pod ostrowską Konkatedrę. Składa się on z dwóch części i niestety nie posiada monitoringu. Nie jest on też zamykany na noc. Po skandalicznym zachowaniu wandali na Starym Cmentarzu, w trosce o bezpieczeństwo zamontowano monitoring.

 

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick