Ciężki stan 6-latka pogryzionego przez owczarka niemieckiego

0

Tragicznie zakończyło się wczorajsze bliskie spotkanie 6-letniego chłopczyka z owczarkiem niemieckim. Pies wydostał się z ogrodzonego siatką wybiegu na terenie wspólnej posesji w Dubinie w gminie Jutrosin i pogryzł bawiące się nieopodal dziecko. Poszkodowanego zabrał do ostrowskiego szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan chłopczyka jest ciężki. Rokowania są niepewne.

Choć stan dziecka jest ciężki, chłopczyk może mówić o sporym szczęściu. Pomimo licznych ran kąsanych na ciele i głównie w obrębie głowy oraz szyi nie doszło do uszkodzenia tętnicy szyjnej. 

– Dziecko straciło sporo krwi, chirurgom udało się zatamować krwawienie i uratować życie chłopcu – mówi doktor Krzysztof Grala, kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci ostrowskiego szpitala.

Pierwszej pomocy dziecku udzielił policjant z Jutrosina, który jest także ratownikiem medycznym. Następnie 6-latek poleciał śmigłowcem LPR do ostrowskiego szpitala. Tam natychmiast go zoperowano. Chłopiec jest teraz na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci. Rokowania są niepewne. Stan 6-latka lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. 

– Pies, który znajdował się na terenie wspólnej posesji zamieszkiwanej przez kilka rodzin spokrewnionych ze sobą, był wypuszczony z kojca, natomiast znajdował się on na ogrodzonym siatką wybiegu. Z nieustalonych do tej pory przyczyn zwierzę wydostało się z ogrodzenia oddzielonego od reszty podwórka i dobiegło do chłopczyka bawiącego się nieopodal. – relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP w Rawiczu. 

Właścicielowi psa postawiono zarzuty z art. 160. Odpowie za narażenie na bezpośrednią utratę życia oraz ciężki uszczerbek na zdrowiu. Grozi mu rok więzienia, gdyż jest to czyn nieumyślny. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick