Ciężarówka blokuje przejazd kolejowy. Niebezpiecznie na drogach

2
Od nocy na drogach panują trudne warunki. Nie wszystkie drogi i przejazdy kolejowe zostały odśnieżone / zdjęcie poglądowe, fot. Pixabay
Ciągnik siodłowy z naczepą zatrzymał się na przejeździe kolejowym i nie może ruszyć. Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie na ul. Torowej w Kaliszu. Na miejscu pracują służby, które zabezpieczają teren i próbują usunąć pojazd z torów. Nikomu nic się nie stało.

Po obfitych opadach śniegu w całym regionie, wiele dróg nadal jest zaśnieżonych. Szczególnie trudne warunki panowały o świcie. Śliskie nawierzchnie utrudniały poruszanie się i zwiększały ryzyko kolizji oraz wypadków. Problemów nie ustrzegł się kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, który chciał przejechać przez przejazd kolejowy przecinający ul. Torową w Kaliszu. Pojazd zatrzymał się na torach i nie mógł ruszyć. To spowodowało zagrożenie, więc na miejsce wezwano służby.

CZYTAJ: Podszywają się pod InPost. Uważaj, by nie paść ofiarą oszustwa!

Jak informuje portal wlkp24.info podkom. Witold Woźniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przyczyną zdarzenia były warunki atmosferyczne. Nikt nie odniósł obrażeń, ale utrudnienia mogą spotkać pasażerów pociągów na trasie Kalisz – Opatówek. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że w związku ze zdarzeniem czasowo wstrzymano ruch pociągów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. W zimie jeździ sie trudno a sporo osób się od zimy odzwyczailo. Rząd niby jakieś zmiany dla kierowców wprowadza aby poprawić bezpieczeństwo m.in zakaz jazdy na zderzak
    httpss://www.zdamyto.com/aktualnosci/2020/jakie-zmiany-dla-kierowcow-w-2021-roku/?amp

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick