Ciekawe transfery KPR Ostrovia. „Celem Superliga” [WIDEO]

4
Dawid Balcerek, Artur Klopsteg, Filip Wadowski oraz Bartosz Smoliński zostali nowymi piłkarzami ręcznymi KPR Ostrovia, który znów będzie walczyć o PGNiG Superligę. Przygotowania do nowego sezonu wystartują 19 lipca. Członkowie nowego zarządu: Marcin Koper i Jakub Kaszuba zapowiedzieli, że niebawem klub ogłosi jeszcze jednego nowego zawodnika, który uzupełni zespół. Już wcześniej kontrakty przedłużyli wychowankowie klubu, m.in. Patryk Marciniak i Mateusz Wojciechowski.

Najbardziej efektownym transferem wydaje się ściągnięcie do Ostrowa Wielkopolskiego 21-letniego Dawida Balcerka, który ostatnie 1,5 sezonu spędził w Superligowej Gwardii Opole, gdzie był zmiennikiem Adam Malchera. W Ostrowie Wielkopolskim o miejsce między słupkami będzie rywalizował z Patrykiem Folusznym i Jakubem Zimnym. Mateusz Foterek zapowiedział koniec swojej przygody z piłką ręczną.

Kibice szczypiorniaka w Ostrowie powinni dobrze kojarzyć także Artura Klopstega. 25-letni skrzydłowy ostatni sezon spędził w Nielbie Wągrowiec, ale wcześniej z powodzeniem reprezentował barwy Energi MKS Kalisz.

Trenerzy Maciej Nowakowski i Rafał Stempniak spore oczekiwania wiążą także z Filipem Wadowskim. 21-letni obrotowy miał trafić do Ostrowa już w poprzednim sezonie, żeby odciążyć Mateusza Wojciechowskiego. Kontrakt udało się podpisać dopiero po zakończeniu rozgrywek.

21 lat ma także ostatni z ogłoszonych zawodników – Bartosz Smoliński, który ostatni sezon spędził w Jurandzie Ciechanów. Na skrzydłach KPR Ostrovia miała w ostatnim czasie największe braki.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Gratuluje transferów to tak jak mamy w sporcie jeśli chcemy awansować albo zagrać o coś dużego w ekstraligach to musimy mieć zawodników z zewnątrz wychowankami się nie da rady tych celów osiągnąć

  2. Wieczni pierwszoligowcy. Nie ma parcia na Superligę PGNiG. Gra Kolejny sezon zapleczu to jest bezpieczny wariant i kolejne obietnice, że w następnym to na pewno…..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick