„Chwycił leżący na blacie widelec i zaczął grozić”

0
Ponad półtora promila alkoholu miał mężczyzna, który uszkodził szybę w drzwiach wejściowych do jednego z lokali gastronomicznych w Kaliszu. 43-latek został zatrzymany przez policjantów. Po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty.

26 sierpnia w godzinach popołudniowych pracownicy jednego z lokali gastronomicznych na terenie Kalisza, zgłosili interwencje.

Z ich relacji wynikało, że do baru wszedł nietrzeźwy mężczyzna, który chwycił leżący na blacie widelec i zaczął grozić jednej z pracownic baru. Agresywny „klient” próbował nakłonić kobietę do bezpłatnego wydania posiłku. Kiedy pracownica stanowczo odmówiła, informując jednocześnie, że wzywa na miejsce Policję, mężczyzna wpadł w szał. Rozwścieczony nieudaną próbą wyłudzenia posiłku kilkukrotnie, celowo trzasnął drzwiami – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Siła uderzanie była na tyle duża, że zamontowana w drzwiach szyba całkowicie popękała. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę tysiąca złotych i złożył wniosek o ściganie sprawcy uszkodzenia mienia.

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w chwili zdarzenia miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu 43-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie mienia. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Kalisz, fot.policja.pl/archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick