Chór Nauczycielski z Ostrowa wyrusza na podbój Litwy i Łotwy

8
Już we wtorek ostrowski Chór Nauczycielski pod kierunkiem Janusza Lipińskiego wyrusza koncertować na Litwie i Łotwie. Ich małe tournée będzie trwało do niedzieli. Ostrowscy chórzyści zaśpiewają dwa koncerty w stolicach obu państw.

To nie pierwszy zagraniczny wyjazd chóru nauczycielskiego z Ostrowa Wielkopolskiego. Na swoim koncie mają już koncerty na terenie prawie całej Europy. Teraz grupa blisko 40 osób, na Litwie i Łotwie pełnić będzie jednocześnie rolę ambasadorów polskiej chóralistyki.

Zespół ostrowskich chórzystów zaprezentuje się w dwóch koncertach. Pierwszy odbędzie się w XVIII – wiecznym kościele Matki Boskiej Bolesnej w Rydze, a drugi w późnobarokowej świątyni na Starym Mieście w Wilnie. Chór Nauczycielski przedstawi repertuar o tematyce sakralnej oraz świeckiej, obejmujący różne style i epoki, w formie a cappella, z solistką, a także z akompaniamentem fortepianu.

Wyjazd chóru sponsoruje wiele firm i instytucji, także Miasto i Gmina Ostrów Wielkopolski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

    • Widać gościu,że ich ani razu nie słyszałeś i z kulturą to ty na bakier. Weź kup piwo i włącz tvpis.

  1. Chór jest świetny, ale powinien zmienić nazwę, bo nauczycieli w nim jest kilkunastu. Nie wiem dokładnie ilu, ale mniej niż połowa. Nazwę trzeba traktować raczej jako historyczną.

    • Też zauważyłem chociażby tę na najniższym poziomie dziewiątą od lewej w okularach. Czyżby była nauczycielką?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick