Chopin w barwach jesieni po raz 41. Zobacz relację wideo z inauguracyjnego koncertu symfonicznego

0
Zobacz na wlkp24.info relację wideo z inauguracyjnego koncertu symfonicznego 41. Międzynarodowego Festiwalu "Chopin w barwach jesieni". To muzyczne wydarzenie po pierwszym dniu przeniosło się z Ostrowskiego Centrum Kultury do Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie, gdzie na melomanów czeka prawdziwa uczta.

Trwa 41. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”. Po czwartkowej inauguracji na dużej scenie Ostrowskiego Centrum Kultury magia chopinowskiej muzyki będzie otaczać artystów oraz publiczność w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. To właśnie tam dwukrotnie gości w latach 1827 i 1829. Komponował, dawał lekcje księżniczce Wandzie Radziwiłłównie i spędzał czas na rozmowach z gospodarzem tego urokliwego majątku.

Tegoroczna edycja tego wyjątkowego festiwalu była okazją do posłuchania nie tylko II Koncertu fortepianowego f-moll op. 21 Fryderyka Chopina, ale także Koncertu fortepianowego „Słowiański” – prawie nieznanego dzieła autorstwa innego wirtuoza – Feliksa Nowowiejskiego.

Publiczność, która – jak zwykle – dopisała, miała okazję posłuchać również Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza. Solistami byli Magdalena Lisak i Jacek Kortus.

Zarówno oni, jak i Jan Popis (Dyrektor artystyczny festiwalu „Chopin w barwach jesieni”) oraz Aleksandra Kierstein (organizatorka festiwalu) opowiedzieli o tym muzycznym wydarzeniu, a także muzyce Chopina, która czaruje od kilkuset lat nie tylko polskich melomanów. Zdobyła przecież serca miłośników muzyki klasycznej pod każdą szerokością geograficzną.

Harmonogram 41. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick