Chopin w barwach jesieni – koncertowy prolog [ZDJĘCIA]

0
,,Od Moniuszki do Komedy" – to tytuł sobotniego koncertu, który rozpoczął 38. Międzynarodowy Festiwal ,,Chopin w barwach jesieni". Wystąpili na nim uczniowie, absolwenci i nauczyciele ostrowskiej szkoły muzycznej.

Muzyczne ,,Prologi” festiwalu ,,Chopin w barwach jesieni” odbywają się już od kilku lat. Występują na nich uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie, a nierzadko też nauczyciele. Nie inaczej było w tym roku. W sobotę, 14 września, w Forum Synagoga odbył się kolejny koncert Forte-Piano zatytułowany ,,Od Moniuszki do Komedy”. Publiczność usłyszała na nim nie tylko utwory wymienionych w tytule koncertu kompozytorów, ale też m.in. organizatora ,,Prologu” – Andrzeja Henryka Bączyka. Były to kompozycje ,,RagAdam” i ,,Jazz-Sonatina”.

Podczas koncertu odbyła się także promocja nowo wydanego zbioru nut ,,Jazzujący fortepian” w opracowaniu także Andrzeja H. Bączyka. Koncert zakończył występ tria Szymona Szyszki, w skład którego wchodzą młodzi muzycy, związani z łódzkim środowiskiem jazzowym. W ich wykonaniu publiczność usłyszała m.in. kompozycje Krzysztofa Komedy.

Sobotni koncert był pierwszym, zaplanowanym w ramach 38. Międzynarodowego Festiwalu ,,Chopin w barwach jesieni”. Kolejne odbędą się w dniach od 19 do 22 września w Ostrowie i Antoninie, a wystąpią na nich m.in.: Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyr. Łukasza Borowicza, pianiści Łukasz Krupiński, Tomasz Ritter, Ingolf Wunder (Austria), Leonora Armellini (Włochy) czy Włodzimierz Nahorny Trio. Epilog festiwalu natomiast odbędzie się 29 września – wówczas z recitalem fortepianowym w Forum Synagoga wystąpi Lelin Qi z Chin.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick