„Chopin w barwach jesieni” zainaugurowany

0
Wielką fantazją A-dur Fryderyka Chopina zainaugurowano 36. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”. Soliści w towarzystwie Orkiestry Filharmonii Poznańskiej wczoraj zagrali na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury, ale pozostałe rectiale i koncerty odbędą się tradycyjnie w pałacu książąt Radziwiłłów w Antoninie.

Tegoroczny festiwal rozpoczął się od uhonorowania wieloletniego prezesa Stowarzyszenia Wielkopolskie Centrum Chopinowskie – Antonin w Ostrowie Wielkopolskim, Cezarego Nowakowskiego, który otrzymał tytuł „Załużony dla Województwa Wielkopolskiego”.

 

Potem ze sceny popłynęły dźwięki wczesnej, inspirowanej pieśniami polskimi, Fantazji A-dur Fryderyka Chopina w wykonaniu Piotra Sałajczyka, potem Joanna Ławrynowicz zagrała koncert fortepianowy As-dur Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, a na koniec I Koncert Fortepianowy e-moll wykonał tegoroczny rezydent festiwalu, Eric Lu.

Pozostałe koncerty i recitale odbędą się w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Festiwal potrwa do niedzieli.

 

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick