Nie ma kandydatów na fotel wicestarosty pleszewskiego?

0
Nadal nie wybrano nowego wicestarosty po tym, jak Eugeniusz Małecki zrezygnował z pełnienia funkcji. Na fotelu wicestarosty zasiadał dokładnie 3 lata. Odszedł dobrowolnie z powodów zdrowotnych.

Jego odejście spowodowane jest problemami osobistymi, najprawdopodobniej zdrowotnymi. – Eugeniusz Małecki jest po długiej chorobie i przez ostatnie pół roku nie udzielał się aktywnie na stanowisku wicestarosty. Żadnych konkretnych decyzji na razie nie podjęliśmy – komentuje starosta pleszewski Maciej Wasielewski.

O kolejne kroki w sprawie wyłonienia kandydatów na to stanowisko zapytaliśmy Tomasza Wojtalę – rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Pleszewie. – Zarząd powiatu ma swoje spotkanie 23 listopada. Wtedy też oficjalnie przyjmiemy rezygnację wicestarosty. Na dokonanie wyboru mamy 30 dni – mówi.

– Nie chcemy czekać zbyt długo. Już od przyszłego tygodnia będziemy spotykać się z radnymi i podczas tych rozmów planujemy wybrać kilku kandydatów. Kto to będzie – czas pokaże. Pierwsze oficjalne decyzje będą znane dopiero po 23 listopada – dodaje starosta Wasielewski.

Wybór może okazać się niezbyt łatwy, ponieważ do końca kadencji wicestarosty został jedynie rok. Po pierwsze nie każdy kandydat zechce zrezygnować ze swoich dotychczasowych obowiązków nie mając pewności czy zostanie wybrany na kolejną kadencję. Po drugie wdrożenie nowego wicestarosty w zakres jego obowiązków oraz dokumentację często zajmuje kilka miesięcy.

Do zadań wicestarosty należą m.in. nadzór nad opieką społeczną, Powiatowymi Jednostkami Organizacyjnymi, Skarbnikiem Powiatu oraz przygotowywanie projektów uchwał i sprawozdań.

Foto: powiatpleszewski.pl

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick