Chciał ukraść auto, wjechał na stos leżącego drewna

0
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę, który usiłował ukraść samochód o wartości 40 tysięcy złotych. Zatrzymanego 25-latka, funkcjonariusze powiązali z jeszcze innymi przestępstwami.

W niedziele, 5 listopada policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży samochodu i uszkodzeniu mienia. Złodziej zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został został ujęty przez właściciela samochodu, następnie przekazany interweniującym policjantom.

Okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego z pomieszczenia gospodarczego zabrał kluczyki od samochodu i postanowił nim odjechać. Jednak, usiłując wyjechać z posesji, 25-latek wjechał na stos leżącego drewna i zawiesił podwozie samochodu, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Straty wstępnie szacowane są na co najmniej kilka tysięcy złotych – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

25-latka, funkcjonariusze powiązali z jeszcze innymi przestępstwami. Tego samego dnia, zatrzymany na krajowej „25” rzucił prawdopodobnie metalowym przedmiotem w przejeżdżający samochód. Pokrzywdzony wstępnie wycenił straty na kwotę 800 złotych.

25-latek odpowie w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu nawet 15 lat więzienia. Dodatkowo od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość środków narkotycznych.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick