Chcesz wpłynąć na wygląd miasta? Ruszyła V edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Są nowości!

0
Fot. UM Ostrów
Można już składać wnioski do kolejnej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa. Należy pamiętać, że muszą mieć charakter ogólnodostępny i należeć do katalogu zadań własnych gminy. Nabór zakończy się 30 sierpnia. W tym roku pojawiły się dwie nowe kategorie. Więcej na wlkp24.info.

W tym roku mieszkańcy mogą składać wnioski w czterech różnych kategoriach. Podobnie jak rok wcześniej są to: zadania ogólnomiejskie duże i małe, których wartość nie może przekroczyć odpowiednio 300 000 zł brutto i 40 000 zł brutto. Są także dwie nowe kategorie. To zadanie edukacyjne i zadanie rewitalizacyjne. Wprowadzono je, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Ich wartość nie może być większa, niż 20 000 zł brutto.

„Zadanie edukacyjne to zadanie inwestycyjne realizowane na terenie ostrowskich szkół i przedszkoli lub zadanie społeczne realizowane na terenie szkoły, przedszkola lub poza nim” – czytamy na stronie Urzędu Gminy i Miasta Ostrów Wielkopolskim. Wnioski może złożyć każdy, kto mieszka w Ostrowie Wielkopolskim bez względu na wiek. Trzeba pamiętać, że składana przez nas propozycja musi zawierać się w jednej z czterech kategorii, mieć charakter ogólnodostępny i należeć do katalogu zadań własnych gminy. Należy także dołączyć podpisy co najmniej 10 mieszkańców miasta, którzy popierają nasz pomysł.

Nabór do tegorocznej edycji zakończy się 30 sierpnia. Propozycje, które będą zrealizowane, poznamy w wyniku głosowania trwającego od 1 do 30 listopada. Gala OBO odbędzie się pod koniec grudnia.

W ubiegłorocznej edycji największą liczbę głosów w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego otrzymały: budowa nowoczesnej bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II oraz siłownia zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych na Osiedlu Zębców. Niewiele miej miały: Budowa boiska plażowego wraz z punktem bibliotecznym i pracownią komputerową na terenie Osiedla Zacisze Zębców oraz doposażenie placu zabaw przy ulicy Rataja. W ramach pierwszego Budżetu Obywatelskiego powstał kort tenisowy przy Szkole Podstawowej nr 7.

Zobacz wyniki głosowania w ramach OBO 2019:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick