Chcesz przejechać się nim po raz pierwszy? Przyjdź na rynek

3
Opuszczą parking Miejskiego Zakładu Komunikacji, a ich drzwi zostaną otwarte dla pasażerów. Trzy nowe niskoemisyjne autobusy ekologiczne są już gotowe do jazdy i zostaną zaprezentowane mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego na rynku. Warto się tam stawić w najbliższą niedzielę, w samo południe.

Trzy niskoemisyjne autobusy zasiliły tabor ostrowskiego MZK kilka dni temu. Zakupione zostały z unijnych środków, jakie pozyskał samorząd z WRPO. Koszt każdego z nich to około milion złotych. Oprócz ekologicznych silników diesla mają wszystkie udogodnienia dla pasażerów. W każdym z pojazdów są miejsca dla niepełnosprawnych i matek z wózkami, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, klimatyzacja, wtyczki USB do ładowania telefonów, ekrany (te w przyszłości będą pokazywały przebieg trasy autobusu i najbliższe przystanki), dodatkowo są jednolite kolorystycznie z barwami miasta.

Autobusy zaparkują w najbliższą niedzielę 3 września na ostrowskim rynku w samo południe. Zostaną przedstawione mieszkańcom, każdy będzie mógł wsiąść do pojazdów. Możliwy będzie także przejazd autobusami, ale oczywiście na siedzeniu pasażera – kierowca jest tylko jeden, zatrudniony w spółce MZK 🙂

Niedziela 3 września, godz. 12:00, rynek w Ostrowie Wielkopolskim. Premierowy przejazd autobusów niskoemisyjnych, polecamy.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • Trochę pomyślunku. Autobusy kupione za kasę z UE nigdy nie były i nie mogą być oklejone.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick